Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-26, 21:43   #1199
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No UVA tak

A skoro już przy tym jesteśmy, to może się wygłupię, ale zadam pytanie, bo nurtuje mnie taka rzecz ostatnio. Pewnie większość zna ten przypadek kierowcy ciężarówki, który jedną połowę twarzy miał podczas jazdy ciągle wystawioną na słońce a drugą nie i ta pierwsza wygląda o wiele gorzej. Był też kiedyś podobny przypadek nauczycielki siedzącej przez cały czas jedną stroną do okna. Skoro UVA przenika przez szyby a UVB nie, to winowajcą tego pomarszczenia jest UVA. Ale przecież UVA dociera wszędzie, więc dlaczego jedna połowa twarzy jest pomarszczona, skoro druga przecież nie pozostawała w zakryciu. Czy chodzi tylko o to, że ta bardziej pomarszczona strona dostawała większą dawkę UVA?


Możecie obeśmiać moje wynurzenia, ale filtry to temat wokół którego narosło tyle kontrowersji i sprzecznych teorii, że naprawdę jestem ciekawa wielu spraw a nimi związanych.

Generalnie to jestem wielce sceptyczna wobec teorii, że to promieniowanie jest głównym czynnikiem odpowiadającym za starzenie się skóry.
Ja rozumiem to w ten sposób, ze tak Ale ja jestem poczatkujaca filtromanaiczka wiec sie nie znam
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora