Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-04, 14:26   #26
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
A dla mnie to właśnie jest chore. Szczególnie w sytuacjach, kiedy np. w biurze siedzi pani Basia obok pani Kasi i jedna z nich jest wychwalana za urodę. Pani Basia nie ma na swoją urodę wpływu, podobnie jak pani Kasia za jej brak, ale mówi się o tym tak, jakby to był jakiś wyczyn, za której pani Basi należy się podziw i uznanie.
Chyba jestem jakaś inna, bo mnie się to wydaje strasznie puste. Wolałabym, żeby ludzie zachowywali takie komentarze dla siebie bo w zasadzie nie wiem, co z nimi począć.
Cytat:
Napisane przez Glosna_woda Pokaż wiadomość
Twoje przykłady potwierdzają to co myślę - bo może tej dziewczynie z ładniejszą cerą jest głupio, kiedy się to tematyzuje? Albo tej, która miała nadwagę? Bo kiedy znowu przytyje, to straci tą aprobatę, znowu będzie "nicniewarta".
Dla mnie jest to ingerowanie w ciało - przede wszystkim kobiety. Gdyby pani na przystanku powiedziała: "Panie Wojtku, jaki pan śliczny, jak cukiereczek!", to uznana by została za śmieszną, mimo, że pan Wojtek obiektywnie mógłby być śliczny . Natomiast o kobiecym ciele i wyglądzie można sobie do woli wyrokować i wydawać sądy i ta kobieta musi być od tych wyroków uzależniona.
Mam dokładnie to samo zdanie na ten temat, jeszcze kiedyś mi się chciało to wdawałam się w dyskusję głównie z facetami podczas jakichś imprez, jak bardzo bez sensu są takie puste komplementy. Teraz już mi się nie chce.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując