Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-08-05, 10:48   #29
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Komplementy dotyczące urody - zawsze na miejscu?

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
A jakie to są "puste komplementy"?


Ja miałam taki przypadek: jesteśmy z koleżanką na imprezie plenerowej, ona akurat się czesze, ja sobie stoję. Podchodzi dwóch chłopaków. Jeden z nich mówi do koleżanki:
-Masz bardzo ładne włosy.
I do mnie:
-Umówisz się ze mną?


Czyli co? Sponiewierał koleżankę komplementem, a ja ciężko urażona powinnam powiedzieć:
-A spadaj, dla niej byłeś miły, z nią się umawiaj.
Eee? W ogóle nie widzę powiązania twojego przykładu z tym co ja mówię.

Ja mam na myśli zupełnie coś innego, dla mnie puste komplementy to takie, które chwalą coś na co nie ma się wpływu. Np. ktoś chwali łaał ale jesteś ładna. To tak jakby komuś mówić: łaał ale jesteś bogata, a ktoś ma po prostu bogatych rodziców, sam na to nie zapracował. Co niby z takim komentarzem można zrobić? Przecież nie ma się na to wpływu. Podziękować? Za co?
Żeby nie było, wcale nie mam takich sytuacji często, ale pare razy się zdarzyło (chyba jak wielu osobom) i szczerze mówiąc, takie komentarze nie sprawiają mi przyjemności. Nie rozumiem też co chce osiągnąć osoba mówiąc je. Gdyby to było coś nad czym się pracuje i nie jest dane od urodzenia, to byłaby to zupełnie inna sytuacja (np. sylwestka, szczególne dbanie o włosy, cecha charakteru, talent czy umiejętności...). Wtedy takie komplementy mnie cieszą.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując