Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-10-23, 13:40   #503
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę, że chyba też zrobię tą oliwkę z siarczanu magnezu, w końcu też chodzę do endokrynologa, a nie chcę sobie chlorkiem zaszkodzić.
Dobry będzie ten siarczan Stanlabu http://marketbio.pl/siarczan-magnezu...g-stanlab.html ?
Jaką proporcję siarczanu i wody dajesz na 200 ml mieszanki ?
Czy może wiesz, czy ilość psiknięć mieszanką zrobioną z siarczanem będzie odpowiadać tej zrobionej z chlorku magnezu ? Ja się w ogóle nie orientuję w dawkach, a chciałabym tym siarczanem uzupełnić niedobory magnezu

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Ja także kupiłam siarczan ze Stanlabu siedmiowodny Robię z przepisu z Akademii Witalności. Tyle, że trochę zmniejszyłam dawkę siarczanu, bo w przepisowej ilości pozostawia po wyschnięciu białe smugi (w odróżnieniu od chlorku, który z kolei potrafi podrażnić). Daję około 80 g ( odmierzam 50 cm3, jako że 1 cm3 siarczanu magnezu waży 1,68 grama). Odmierzam 200 ml wody, zagotowuję, przestudzam, rozpuszczam siarczan mieszając słomką plastikową i przelewam do butelki. Zaprawiam olejkiem. Gotowe

PS. Co do dawki to ja psikam wedle uznania. Zawsze po przyjściu do domu i prysznicu psikam pachy oraz przed snem ponawiam dawkę, dodatkowo psikając też stopy. Wkładam skarpety i spać
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2015-10-23 o 13:43
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora