Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-03, 13:54   #2456
nAyu
Raczkowanie
 
Avatar nAyu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 177
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja również proszę o wskazówki, co jest ok, a co nie w mojej pielęgnacji.
Mam cerę tłustą, ze skłonnością do niespodzianek i niestety zaskórników, z tym, że krostki najczęściej na policzkach, zaskórniki na nosie i policzkach. dodatkowo okropne przesuszenie i maxymalna wrażliwość, skłonność do przebarwień, nierówny koloryt ;<.
Moja pielęgnacja wygląda następująco:

Rano
Olejek myjący na bazie oleju z bawełny i oleju (maceratu) brzozowego z mazideł (myję się cwodą mineralną)
woda termalna lpr
hydrolat oczarowy
avene cleanance emulsja matująca
(ewentulanie)podkład clinique superbalanced/czasem vichy normateint

Wieczór
Olejek myjący na bazie oleju z bawełny i oleju (maceratu) brzozowego z mazideł (myję się cwodą mineralną)
woda termalna lpr
hydrolat oczarowy
avene cleanance emulsja matująca/diacneal (1-2 na tydzień)

raz na tydzień:
maseczka z czerwonej glinki francuskiej -> dopiero od tego tyg
vichy normaderm żel złuszczający (jako peeling)

suplementy (od tygodnia!)
capivit hydrocontrol
bratek w tabletkach

niestety, mazidła stosuję niecały miesiąc i wiem, że na efekty trzeba poczekać, tak samo jak z bratkiem.
nie pasuje mi za bardzo emulsja avene, tzn jest całkiem ok, ale moja skóra potrzebuje sinego nawilżenia, a zarazem czegoś lekkiego, co by mnie nie zapchało i nie zaprzepaściło efektów jakie już osiągnęłam. proszę o radę w tej kwestii szczególnie
__________________
There is only one person who could ever make you happy, and that person is you.
nAyu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując