Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Blizny po depilacji - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-14, 20:33   #1500
zuzanna21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 6
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Hej,
od kilku dni myślałam nad tym, żeby napisać tutaj o efektach stosowania telocapilu, a tu Mulen mnie ubiegła
Ja też miałam straszne problemy z moimi nogami - wrastające włosy, przebarwienia. Zaczęło się od stosowania depilatora jakieś 9 lat temu (rety, tyle czasu!). Po roku zaczęło się wrastanie, paskudne blizny i niekończące się przebarwienia. W spódnicach chodziłam tylko wtedy, gdy można było założyć w miarę kryjące rajstopy, opalałam się, gdy nikt nie widział Przestałam używac depilatora, ale wcale nie było lepiej. Zupełnie nie mogę tego pojąć, ale skórę na twarzy mam właściwie bezproblemową, nic mnie nie podrażnia, nic mnie nie uczula, mogłabym użyć kremu do stóp i nic by się jej nie stało A skóra na nogach jest po prostu megawrażliwa, każda depilacja wywoływała zaczerwienienie, podrażnienia, stany zapalne. Tak samo albo i gorzej zachowywała sie po goleniu. Jakieś 4 miesiące temu przeczytałam o telocapilu i postanowiłam go zamówić na mazidłach. Robiłam małe porcje (50 ml) kupnego balsamu z 25 kroplami telocapilu i dodawałam do tego jeszcze mocznik. I tak naprawdę już wtedy zauważyłam polepszenie, ale półtora miesiąca temu zmieniłam trochę swoją taktykę Po pierwsze porządnie wydepilowałam swoje nogi. Na szczęście miałam akurat urlop i mogłam im poświęcić dużo czasu (jakbym normalnie mało im poświęcała... ). Nie chciałam używać depilatora i dlatego wszystkie włosy usunęłam pensetą. Nie powiem, trochę to zajęło, ale przynajmniej wiedziałam, że zdecydowana większość włosków została wyrwana, a nie urwana. Potem posmarowałam nogi telocapilem, ale nierozcieńczonym. Jest on w formie olejku, więc w sumie bardzo ładnie się rozprowadza na skórze. Od tego czasu (półtora miesiąca) raz na kilka dni używam telocapilu, a w pozostałe dni kupny balsam, do którego dodaję mocznik.
A teraz efekty:
Po pierwsze od początku stosowania mojej kuracji ani razu (!) nie musiałam golić nóg. Raz na parę dni oglądam te swoje nogi i wyrywam pensetą jakieś 10-15 rachitycznych włosków, które na nich dostrzegę. Ale właściwie jakbym nie była taka pedantyczna to spokojnie i to wyrywanie mogłabym sobie darować, a moje nogi i tak wyglądałyby na wydepilowane
Po drugie włoski, które odrastają (bo nie mówię, że ich nie ma) są takie cieniutkie, delikatne i bardzo jaśniutkie, że widać je tylko pod odpowiednim kątem pod światło. I aż dziw, że to powiem, ale te włoski mi się nawet podobają i absolutnie nie muszę się ich już pozbywać Po moich grubych bardzo ciemnych włosach to miła odmiana.
Po trzecie skóra na nogach zrobiła się naprawdę miła i gładka w dotyku, ale to na pewno też zasługa mocznika, którego dodaję do balsamu.
Po czwarte telocapil przyspiesza też znikanie przebarwień. Pierwszy raz widzę światełko w tunelu
Po piąte telocapil działa antycellulitowo, ale żeby nie było zbyt różowo - tych efektów jeszcze nie zaobserwowałam
I to by było na tyle moich wynurzeń. Jak na pierwszy post, to trochę się rozpisałam
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, które tu pisały na samym początku i te, które piszą teraz. Naprawdę bardzo mi pomogło, że nie jestem sama w tej niedoli

Edytowane przez zuzanna21
Czas edycji: 2012-06-02 o 20:37 Powód: estetyczny ;)
zuzanna21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując