Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-10, 12:14   #793
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Tez myslalam, ze piwne to takie cieple jasnobrazowe, z pomaranczoeym odcieniem, no jak piwo

Czy typy chlodne musza miec tylko chlodne oczy? Tak pytam, z ciekawosci, bo czasem cera i wlosy sa wybitnie chlodne, a oczy zielonkawe, takie rozmyte.

Sama mam szaroniebieskie, mocno chlodne, zero ciepla.
Nie, z oczyma różnie bywa. Czasem jest to bardzo widoczny kontrast, czasem te "przeciwne" tony są dobrze ukryte i na co dzień ich nie widać.

Np. moja znajoma, chłodna zima, ma oczy ciemnobrązowe, normalnie harmonizują z jej cerą, ale jeśli mocne światło bezpośrednio pada na jej oczy, to pod pewnym kątem wyglądają złocisto. Ale zauważyłam to po dobrych kilku latach znajomości. Dlatego zbyt mocna analiza koloru oczy, szczególnie w nietypowym oświetleniu, pod dziwnym kątem, może być ciekawa, ale nie raczej większego znaczenia przy dobieraniu kolorów na co dzień.

Natomiast oczy wyraźnie kontrastujące tonacją z resztą twarzy zdarzają się, przy niektórych typach są wręcz częste (głównie u wiosen), przy pozostałych typach mieszanych (bliskich neutralności) też się pojawiają. Nie jestem pewna, czy mogą się zdarzać u typów czysto chłodnych lub ciepłych, ale np. u Truth is Beauty Aishwarya Rai jest określana jako ciepłą jesień, a ma szare oczy. Ja w sumie nie byłabym pewna, czy ona faktycznie jest tym typem, ale kto wie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora