Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-19, 19:32   #1847
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja cz. II

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
bardzo ci dziękuję. Zastanawiałam się już kiedyś nad tym olejkiem, ale mam tłustą cerę i trochę się go obawiam.
potrzebuję zwyczajnego kremu pod oczy, jakiegoś delikatnego, nie mam sińców ani większych problemów (chociaż tu), więc może go sobie wypróbuję.
Olejek jest przeznaczony właśnie do skóry tłustej, skłonnej do zanieczyszczeń. Wiem, że forma olejku może odstraszać, ale naprawdę jest rewelacyjny i dobrze działa na pory.
A krem Biodermy jest solidny, ja nie mam tez sińców ani worków ale niestety mam bardzo cienką i suchą skórę w okolicach oczu i potrzebuję solidnego odżywienia.

Cytat:
Napisane przez podusia Pokaż wiadomość
Fajny zbiorek,mam pytanko,jak się sprawdza krem ziaja do stóp i z avonu? i jeszcze chciałabym wiedzieć czy ten płyn cleanic do higieny intymnej jest fajny?podobny może do lactacyd? a johnson baby to z fioletowa nakrętka to balsamik?
Dziękuję
Emulsja Cleanic jest świetna - działanie i efekty podobne do lactacyd ale Cleanic ma śliczny, świeży zapach i przyjemniej mi się go używa.
Johnson baby z fioletową nakrętką to właśnie mleczko do ciała - lekkie, ekspresowo wchłaniające się, pozostawiające skórę nawilżoną ale bez uczucia lepkości itp. Ma też piękny zapach. Bardzo lubię to mleczko i polecam.
Krem ziaja do stóp jest ok, lekko nawilża, szybko się wchłania. Taki "zwyczajny".
Avon do stóp to maseczka - nie lubię jej za bardzo i męczę się żeby zużyć. Stopy wcale nie są jakoś mocno nawilżone czy odżywione, co więcej następnego dnia jakby spierzchnięte. Dla mnie to bubel.

vril faktycznie mój zbiorek jest już bardziej dojrzały niż kiedyś, mam prawie same niezbędniki i nic mi się nie "marnuje" (poza maseczką do stóp avonu). Mam już kosmetyki które kupuje po raz n-ty (balsamy antycellulitowe eveline, woda i żel avene, krem koloryzujący el, olejek).
A żel Avene polecam - naprawdę nie ściąga a dobrze oczyszcza

Cytat:
Napisane przez _Ya Pokaż wiadomość
maja55 dziękuje za dokładny opis żelu, jednak zaryzykuję i jak skończę ten z Iwostinu to spróbuje ten Avene Myślę, że będzie dobrze, ja teraz tez nie mam większych problemów, ze skóra ale doktor mi kazał używać kosmetyków do cery trądzikowej do oczyszczania, a do nawilżania nie mogę używać kosmetyków tłustych i ... jakiś jeszcze. Kurcze zapomniałam Zapytam go podczas kolejnej wizyty
Właśnie przejrzałam Twój zbiór no i powiem łał.... ja na razie mam remont w domu no i muszę przystopować z pieniędzmi, ale niech no tylko się skończy
Maju a jak oceniasz krem pod oczy z Clinica? Bo mi się mój kończy i nie wiem czy jest sens inwestować w Clinica, czy iny z wysokiej półki?
.
Merci
krem pod oczy Clinique to jeden z moich faworytów. Mam co prawda młodą skórę, nie opalam się ale obsesyjnie obawiam się pojawienia zmarszczek pod oczami (i cellulitu na tyłku)i lubię treściwe kremy pod oczy. Clinique ma konsystencję masełka, fajnie ślizga się po skórze, ale jednocześnie można na nim zrobić trwały makijaż. Nie podrażnia mnie też (jestem soczewkowcem)
Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Maju, cudowny zbiorek.
minimalistyczny (dobrze pamiętam, że kiedyś miałaś dużo więcej?) i bardzo przemyślany.

jesteś zadowolona z micela Sopot SPA Ziaja i z oliwki J&J? jaką ona ma pojemność? nie spotkałam się z taką małą buteleczką jeszcze (albo to złudzenie), a potrzebowałabym jej, mogę wiedzieć gdzie ją kupiłaś?
Dziękuję
Tak, kiedyś miałam więcej kosmetyków, które marnowały sie, bo i tak mi nie służyły. Teraz nie eksperymentuję, trzymam się tylko tego co mi naprawdę służy (choć mam jeszcze kilka planów na zmiany)

Micel ziaji jest ok, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego naprawdę niską cenę. To już moja chyba 5 butelka Jednak na tle Biodermy wypada gorzej, Bioderma jest jednak naprawdę niezastąpiona.

Oliwka J&J ma pojemność 100ml. Kupiłam ją w osiedlowej aptece bo potrzebowałam na gwałt czegoś tłustego i oliwkowego Jednak zdecydowanie bardziej wolę oliwkę z serii bed time - ma cudny zapach. A ta tradycyjna okropny.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora