Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co zrobić jak już się najadłam?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-28, 13:31   #13
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Co zrobić jak już się najadłam?

Cytat:
Napisane przez gosi@czek Pokaż wiadomość
Co śmieszne, to u takich osób najczęściej pojawia się nadwaga. Tak było w moim wypadku. Później zmieniłam diete na regularną i wyrobiłam sobie nawyk śniadania. Właściwie wydawać by sie mogło, że jadłam więcej niż wcześniej, a schudłam.
Ponieważ jedząc regularnie rozkręcamy metabolizm
A gdy przez połowę dnia nic nie jemy to z czasem spowolnimy sobie przez to przemianę materii i każda 'nadwyżka' będzie magazynowana przez organizm.

Powiem tak: był czas (bardzo głupio postępowałam) kiedyś, że jadałam o godzinie 6 rano śniadanie i później około 15 - 16 obiad i to było wszystko. Można do tego przyzwyczaić organizm, ale skutki tego są opłakane, dlatego odradzam każdemu nieregularne jedzenie a tym bardziej odchudzanie się przez głodówki.

Gdy zmieniłam nawyki żywieniowe i przyzwyczaiłam organizm do regularnych posiłków co 3 - 4 h teraz wystarczy pół godziny więcej przerwy a mnie już skręca z głodu



Padło pytanie "co zrobić gdy zostały dwa posiłki a ja nie jestem głodna"... nie wiem jak na to odpowiedzieć, nawet pomijając fakt, że jest to fizycznie rzadko spotykane zjawisko to... nie chcę nikogo wprowadzić w błąd.
Zasada jest taka np. w przypadku dziewczyn z zaburzeniami odzywiania: Miałaś 'napad'? - ochłoń i nie zawalaj diety, mimo tej jednorazowej nadwyżki kalorii zjedz pozostałe planowane lekkie posiłki... Po prostu nie powinno się burzyć tego harmonogramu.

Tak więc...
Wydaje mi się, że mimo wszystko jakiś lekki posiłek od pory obiadowej powinien być... dla własnego zdrowia.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując