Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Patenty na bycie NAJ :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-12-08, 09:29   #4620
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Hmm z tym octem to mnie zaciekawiłyście. Czyli normalny ocet, ok 5 łyżeczek + woda i to ma nadać włosom blasku? Czy przypadkiem suchym włosom to nei zaszkodzi?

Aha i poradzicie coś na trądzik na plecach/ramionach? Kurczę, zawsze miałam cerę niemalże idealną (teraz mi się raz na jakiś czas robią takie gule, ale, jak nie rozdrapię to po 2-3dniach schodzą ...), a teraz jakoś mnie na plecach wysypało, już jakiś czas temu i na ramionach już w wakacje i nie wiem co z tym zrobić, bo zwykłe żele do twarzy, peelingi itp. nie pomagają .
Nie polecam normalnego octu, podobno powoduje, że włosy stają się kruche i zaczynają się łamać. Najlepszy jest ocet jabłkowy i wcale nie trzeba go używać dużo, wystarczy łyżka octu na szklankę wody. Chodzi o to, żeby ją jedynie zakwasić a nie rozcieńczyć ocet.

Z moimi wszelkimi niespodziankami najlepiej radzi sobie tonik z kwasem migdałowym.
Robię wg tego przepisu:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2
Wystarczy wszystko odmierzyć i wymieszać. Jeśli umiesz zrobić herbatę to taki tonik też. Powoduje, że krostki szybciej się goją, delikatnie złuszcza skórę i zapobiega powstawaniu przebarwień. Skóra staje się gładka i świeża. Przy takim toniku trzeba stosować filtry.
Albo maseczka z zioła neem. Mieszam z wodą i kładę na chwilę na twarz (moje krostki zwykle są z powodu alergii, to zioło świetnie się do tego nadaje).

A jak już sobie poradzisz z krostkami i zostaną Ci jakieś przebarwienia to polecam serum z ekstraktu z truskawki (20ml wody oczyszczonej, 5ml ekstraktu z truskawki - do kupienia na mazidla.com oraz kwas HA - 1ml), położone wieczorem pod krem działa rewelacyjnie. Truskawka ma dużo witaminy C i kwasu salicylowego, genialnie wyrównuje koloryt. Przynajmniej dla mnie jest faworytem



dragon_she Kwas hialuronowy nie powoduje złuszczania. Na każdej stronie sklepu, który sprzedaje HA znajdziesz informacje na temat tego produktu.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora