Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Effaclar Duo+ czy Triacneal Expert
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-07-05, 19:10   #1
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672

Effaclar Duo+ czy Triacneal Expert


Hej

Przychodzę do Was po poradę, bo już się trochę pogubiłam. Mam cerę skłonną do zaskórników zamkniętych i zapychania, która uwielbia Effaclar Duo+ a kiedyś Duo. Effaclar stosuję na zasadzie kuracji, czyli sięgam po niego, gdy coś na twarzy zaczyna się dziać, po ustąpieniu problemu rzucam w kąt i wracam do niego znów w razie wypadku. Załatwia kaszkę na moim czole w tydzień, więc kupiłam już dobrych kilka tubek.

Interesował mnie zawsze Triacneal, ze względu na zawartość 0,1% retinaldehydu (a działania przeciwzmarszczkowego mi w Duo właśnie brakuje), jednak ma gorsze recenzje niż Duo i przede wszystkim kwas glikolowy, który nie jest polecany dla naczynkowców, czyli mnie. Co prawda z kwasami jestem całkiem zaprzyjaźniona, ale raczej z PHA lub innymi w mniejszych a częstszych stężeniach. Z powodu tych 6% glikolowego w Triacnealu jakoś nie sięgnęłam po niego do tej pory, ale dzisiaj wyczytałam o względnie nowej nowości Avene - Triacneal Expert. Expert zawiera również 0,1% retinaldehydu ale nie zawiera kwasu glikolowego.

Stąd moje pytanie - czy jest opcja, aby ten nowy Triacneal Expert działał podobnie jak Duo, tyle że z dodatkiem retinaldehydu? Czy może lepiej odpuścić Triacneal?

Z góry dzięki
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując