Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - problem z cera ratunku bo nie wiem co jest przyczyna .
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-10-07, 10:01   #9
gudrunkartika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: problem z cera ratunku bo nie wiem co jest przyczyna .

Ja bym zastosowała:
- tylko delikatne nawilżające kosmetyki do cery atopowej (nie za bardzo tłuste), żadnych tanich syfów z supermarketów, tylko kosmetyki apteczne, również do mycia (specyfiki bez mydła) i demakijażu!
- kuracja witaminkowa doustnie (komplet witamin, bo niedobory też wpływają na stan skóry)
- coś doustnie z kwasami Omega-3 i Omega-6
- przez co najmniej 14 dni doustnie lek przeciwalergiczny (do 10 tabletek można kupić bez recepty)
- unikanie używek typu alkohol, papierosy, mocna kawa, cola itp. oraz potraw z dużą ilością konserwantów
- przy obecnych pogodach - unikanie ekstremalnych zmian temperatury przy wyjściu na zewnątrz, nie wychodzić nie przygotowawszy wcześniej skóry np. kremem barierowym
No i musisz się uzbroić w cierpliwość, jeśli trwa to jakiś czas, to na pewno nie przejdzie w 2 dni. Taka kompleksowa kuracja powinna potrwać co najmniej 2-4 tygodnie, a i później prawdopodobnie trzeba będzie o tą skórę dbać trochę bardziej, żeby uniknąć nawrotów. Twoja skóra wygląda na przesuszoną, ze skłonnością do atopii i wydaje mi się, że jednak masz jakieś niedobory witaminowe. Więc wizyta u dermatologa się przyda, ale może takiego, który zajmuje się jeszcze kosmetologią? Wtedy na pewno nie będzie tylko chciał leczyć, ale podpowie coś więcej odnośnie pielęgnacji.
gudrunkartika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując