Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-16, 09:18   #22
Dorota S
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Cytat:
Napisane przez Helena Pokaż wiadomość
Niestety, nie mogę sobie poradzić zarówno z tą choroba, jak i z lekarzami. Mam już trzeciego, każdy mówi co innego Badanie pola widzenia wyszło mi fatalnie, muszę je powtórzyć. Prawdopodobnie odklejenie siatkówki jest u mnie spowodowane wypadkiem. Czekają mnie trzy dodatkowe badania, w tym jedno w klinicie Gierkowej w Katowicach. Po pół roku nie mam ostatecznie potwierdzonej diagnozy! Ciśnienie w oczach mam w normie, ale lekarze mają odmiene pomysły na to, jak mi pomóc. Jeden od razu chciał mnie operować, drugi powiedział, że to widocznie "taka uroda", trzeci, który zajmuje się mną teraz, zaleca nowe, bardziej specjalistyczne badania. Muszę poczekać na wyniki całej serii.


Koniecznie powtórz badanie pola widzenia, zbadaj cisnienie w gałce ocznej. Jedno badanie pola nie wystarczy.
Ściskam mocno

Witaj Heleno, Jak zakończyła się Twoja historia z Jaskrą? mam nadzieje ze pozytywnie czy mogłabym prosić o jakieś info na temat leczenia jaskry? Moja mama (58lat) ma skierowanie na laserowa korektę jaskry na 29 maja tego roku na 1 oko a 2 tyg pożniej na drugie, w Katowicach u Gierkowej, widzę że się bardzo boi i przeżywa. Podobno to choroba genetyczna , moja prababka straciła wzrok z "niewiadomej" w tamtych czasach przyczyny w wieku 60 lat, babcia nie wiadomo czy miała ponieważ wcześnie zmarła na raka. Czy to jest bolesny zabieg ? czy od razu wraca się do domu i życia codziennego ? czy są jakieś zalecenia po zabiegu? jesli mogłabyś udzielić mi informacji na którekolwiek pytanie będę ogromnie wdzięczna, pozdrawiam, Dorota
Dorota S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując