Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-11, 11:21   #873
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
najzdrowszy jest umiar. we wszystkim. pewnie dało by się jakoś rozsądnie skomponować nawet owocową dietę, ale ja się zawsze dziwię po co? do tego typu diet dochodzi pewnie jakaś ideologia. choć taka dobrze skomponowana dieta zawsze będzie lepsza niż niedbała i źle zaplanowana dieta wszystkożercy


za dużo cukrów prostych nie jest dobre, bo łatwo o sytuację gdy ich nadmiar jest zamieniany na tłuszcz. w przypadku węglowodanów złożonych ta energia jest wydzielana stopniowo i łatwiej ją na bieżąco wykorzystać. ale bardziej chodzi mi o te cukry proste ze słodkości w formie wszechobecnej sacharozy, owoców bym nie demonizowała do końca. Czasem organizm potrzebuje szybkiego paliwa, tak jak clochek napisała np przed uprawianiem sportu czy nawet przed nauką i wtedy taki banan jest jak znalazł

ja przede wszystkim uważam, że ważne aby dieta była urozmaicona. Nawet jak zjemy 5 porcji owoców bo mamy ochotę to świat się nie zawali. Ale ważne, żeby to nie było np 5 bananów, ale bardziej różnorodnie (dla przykładu pół kilograma bananów ma ponad 3 razy więcej kalorii niż pół kg truskawek). dla mnie jeszcze ważne jest aby warzyw nie zastępować owocami. bo ogólnie cała kampania jedź 5 porcji warzyw i owoców jest dla mnie trochę niedopracowana. bo np moja koleżanka rozumie to właśnie tak, że ma zjeść 5 bananów (bo tylko banany lubi, warzyw prawie wcale) i będzie git. Ja bym raczej powiedziała, jedź przynajmniej te 4 porcje warzyw i do tego 2 porcje owoców...
bardzo rozsadnie napisane
ja, jak mam problemy z organizacja pieciu porcji warzyw, to sobie na przyklad rano przygotowuje bio-marchewki i w pudelku zabieram je do pracy. i chrupie
(i nie, jeszcze nikt na mnie dziwnie nie patrzyl... niektorzy nawet pytaja, czy sie moga poczestowac )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora