Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co kupujecie w Helfach? Produkty i opinie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-06, 18:58   #123
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: SKLEP - Helfy

Cytat:
Napisane przez imersja Pokaż wiadomość
witam
czy ktoś miał może problem ze zwrotem towaru w helfach.pl?
kupiłam sobie u nich farbę hennę Khadi kolor ciemny brąz, a przysłano mi orzechowy brąz. jeszcze tego samego dnia odesłałam im te farby paczką priorytetem, było to w poniedziałek 2lipca. do tej pory twierdzą że żadna paczka do nich nie przyszła. trochę dziwne żeby priorytet szedł tak długo , prawda? mam nadzije że jednak dojdzie i oddadzą mi pieniążki, bo na zwrot kosztów przesyłkiu nawet nie liczę.
Zgodnie z art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141 poz. 1176, z późn. zm.) sklep ma obowiązek pokryć koszty poniesione przez kupującego w związku z wymianą towaru niezgodnego z umową:

1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.
2. Nieodpłatność naprawy i wymiany w rozumieniu ust. 1 oznacza, że sprzedawca ma również obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez kupującego, w szczególności kosztów demontażu, dostarczenia, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia.


Możesz spróbować wyśledzić swoją przesyłkę tutaj: http://sledzenie.poczta-polska.pl/
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując