Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-29, 12:32   #1634
szare_0
Raczkowanie
 
Avatar szare_0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 150
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ane8 Pokaż wiadomość
OCM stosuję ponad 3 tygodnie ze świetnym skutkiem. Już nie pamiętam kiedy miałam tak ładną cerę! Zaskórniki znikają, pory stają się zmniejszone, buźka gładka, poprawił się koloryt. Tylko jest jedno ALE...... Podejrzewam, że jestem w ciąży (podejrzewam, bo lekarza mam dopiero za 2 tyg) i przeczytałam, że oleju rycynowego nie powinno się wtedy stosować. Czy to prawda?? Jeśli tak to w takim razie można go zastąpić innym olejem? Czy tylko rycynowy tak świetnie oczyszcza i zmywa? Może powinnam całkowicie zrezygnować z OCM??
Świetnie, że sobie chwalisz tę metodę Potrafię odpowiedzieć Ci tylko na jedno pytanie, mianowicie OLEJ RYCYNOWY to podstawa OCM, bez niego to już nie można mówić o OCM. Jest właśnie tak ważny, bo zawiera tłuszcze, które są najbardziej zbliżone do tych występujących w ludzkim sebum. A przecież powszechnie wiadomo: podobne rozpuszcza się w podobnym. Co do ciąży, jestem w tym temacie zielona, inne dziewczyny niech doradzą, czy masz zaprzestać, ale to już się w tym wątku przewinęło, więc może poszukaj

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez rudenrt Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny!
Zachęcona pozytywnymi opiniami na wizażu i youtube też postanowiłam wypróbować OCM tym bardziej że moje codzienne oczyszczanie twarzy z makijażu było złe.
Mam raczej bez problemową skórę, na co dzień nie używam podkładu.
Do OCM stosuje szmatki z mikrofibry grosik z kauflandu (chyba najtańsza)
Pierwszy dzień OCM wyprobowałam bez oleju rycynowego tylko olejkiem alterra (ktory ma w swoim składzie olejek rycynowy) na noc nie użyłam żadnego kremu gdyż moja skóra wydawała sie dobrze nawilżona. Następnego dnia miałam bardzo suche policzki. Kolejnego dnia wypróbowałam oliwke Hipp- dalej to samo mimo nałożenia kremu. Dzisiaj po wieczornym OCM prawy policzek od razu był taki "suchy". Nigdy nie miałam problemu z suchą skóra wiec może nie do końca potrafię to opisać. Policzek jest chropowaty i przy dłuższym dotykaniu boli jak zadrapanie.
Pytanie jest następujące: co robie źle? czy mozliwe jest że za mocno trę mikrofibra? lub jest ona zbyt ostra dla mojej skóry? (twarz po masażu nie jest czerwona)
może nie oczyszczam jej dokładnie z oleju?- na twarzy pozostaje lekka tłusta powłoczka.
Proszę o rady, o ile ktokolwiek przebrnie przez przeczytanie tej "historii mojego życia":P
Dodałaś do Hipp rycyny? Jeśli tak, to jaką ilość? Dziewczyny piszą, że za dużo rycyny wysusza. Reszta wydaje się być ok, jak wynika z Twojego opisu...
szare_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując