Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-08-20, 12:04   #2473
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Ja tak miałam tez po migdale, chyba 35 %. Teraz gdy widzę, że się krystalizuje tio zmywam od razu (chyba nawet tutaj Lorri mi kiedys o tym pisala)). Podobno szkodliwe promieniowanie wytwarzaja tez jarzeniówki (UVA) dlatego ja smaruję, zwłaszcza w takich sytuacjach, ale tez nie przesadzam i nie panikuję. Nie szczypie krem lirene (ja miałam spf 30) do skóry wrazliwej. Dlaczego dodajesz mlekowy jeszcze? Skąd masz ten przepis?
Dlaczego przy widocznej krystalizacji powinno się zmyć peeling? Chodzi tylko o podrażnienie czy coś jeszcze? Bo jeśli o podrażnienie, to ja właściwie tego oczekiwałam, tak jak wcześniej pisałam chodziło mi o kontrolowane poparzenie.

O jarzeniówkach wiem, dlatego też pytam. Mam właśnie Lirene, emulsję SPF50 i ona szczypie. Ale udało mi się ją nałożyć i chyba nawet wypuszczę się na mały spacerek, bo wyglądam nienajgorzej, mam tylko lekko zaczerwienione plamki na policzkach, więc wizualnie to pikuś, pewnie najgorsze zacznie się za kilka dni, jak skóra będzie schodzić.

Przepisu brak, to był eksperyment. Dodałam kwas mlekowy, bo:
-stał sobie akurat w lodówce
-łatwo się rozpuszcza
-chciałam obniżyć pH peelingu, żeby zwiększyć moc migdała

Odświeżyłam sobie lekturę wątków kwasowych na Laboratorium Urody i taka reakcja jak moja, to nic w porównaniu z eksperymentami, jakie tam przeprowadzali na sobie użytkownicy. 40% kwasu mlekowego na usta, powieki, ból przy mruganiu...
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując