Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 16:33   #20
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......

Z tym czytaniem to się nie spiesz, wynotuj sobie różne ciekawe porady (do pliku txt na kompie, albo do zeszytu, bedzie Ci łatwiej) ja niekiedy ślęczę nad jednym wątkiem dwa dni, jak ciekawy, to dużo wynotowuje i czytam po dwa-trzy razy niektóre posty, tak więc 'take your time'


Co do Twoich pytań:

Kwas glikolowy (AHA) to bardziej ŚRODEK leczniczo-kosmetyczny,
a propylen glycol to tylko SKŁADNIK w lecznictwie i kosmetyce.

Kwasy AHA daje się na skórę bezpośrednio, działają na nią dobroczynnie - nawilżająco (15%), peelingująco (20-35%), a propylen glicol to tylko jeden ze składników (np danego kremu), ma on oczywiscie jakieś działanie (jak kazdy związek), np nawilżające, ale też jak pisałaś w duzej ilości może wywołac pokrzywki i inne paskudztwa, a osobom bardzo alergicznym nawet tyle ile wystepuje w kosmetykach.
Przeczytasz o nim tutaj - Pytanie do kosmetyczki oraz Was wszystkich - PROPYLENE GLYCOL
i jesli to nie rozwieje Twoich obaw, to w razie czego możesz tam zadać swoje pytania.

Sama moge Ci powiedzieć tylko tyle, że dłuugo obserwowałam swoją skórę, by sie przekonać co podrażnia (wypryszcza-zapycha itd). Bo tak jest ze wszytskim - jednych propylen glycol uczula i robi im krzywdę na buziaku, a innych nie rusza w ogóle, (tak jak jednych zapychaja kapryle, a inni całe zycie uzywaja kremu z nimi w składzie) U mnie jest tak, że Effaclar K uzywam codziennie od ok 10 miesiecy, ma on propylen glycol na 4tym miejscu w składzie, w ogóle mnie ten środek nie wysusza, nie podrażnia, jest dla mnie delikatnym kremidełkiem z kwasem LHA (złuszczającym), ale w Ziaji Calma HLC (która jest stricte nawilżająca) jest na 15tym (!) miejscu i krem ten podraznia mnie okropnie (i wypryszcza i zatłuszcza), więc wnioskuje, że ten składnik mnie nie rusza, ale za to muszę się dowiedzieć co w Ziaji masakruje mi twarz, bo propylene glicol to napewno nie jest. A tak ogólnie, to myślę, że przeczytanie tematu, który podałam wyżej bardziej Ci pomoze to sobie poukładać, ja zrozumiałam, że nie ma sie co tym skąłdnikiem tak stresować.


Mogę Ci polecić kilka kremów nawilżających -
Humektan;
LPR Hydraphase Texture Riche;
Physiogel;
Avene, Cicalfate;
Bioderma, Sensibio;
Galderma, Cetaphil MD,
ITD ITP
Wiesz ile nazw znam takich kremów? wszystkie moge polecić z czystym sercem, ale co Tobie podpasuje, to ja nie wiem i nie mogę powiedzieć. Trzeba testować i sprawdzać na sobie (jak się nie ma wiedzy co Cie zapycha, uczula).

Jesli chodzi o już PODRAŻNIONĄ skórę, to nie nakładam na nią nic czego już nie znam i nie stosowałam, czyli albo tylko nature - oleje (konopny, jojoba), maceraty(nagietek), hydrolaty (z rózy), ewentualnie jak nie mam nic pod ręką takiego to "drogeryjną" oliwke HiPP - najlepsza wśród oliwek.
A jak mocno jest buźka podrażniona (jak z tej mojej okropnej fotki) to wtedy TYLKO Tormentiol gruba warstwą na pare godz, na te miejsca, potem delikatnie zbieram ta warstwę wacikiem mokrym (namoczonym w chłodnej herbacie zielonej) i zostawiam tak skóre samej sobie, by się sama odbudowywała, jak po kilku godz dalej nie ma poprawy, to znow maść Tormentiol.
Oczywiście jak rumień nie przechodzi po 2-3 dniach to nalezy odwiedzić dermatologa, no chyba, że sie wie ze to rumien typowy w cerze naczynkowej (a wtedy to trzeba stosować kremy do tej cery i dbac o nią jak nakazują wszelkie ku temu zasady)
Jeśli masz cerę naczynkową, a ten rumień to nie alergia (u mnie to stan alergiczny był) to myj i nawilżaj/uspokajaj cerę, według zasad pielęgnacji takiej skóry, znasz te zasady prawda?
Istnieje wiele kremów specjalistycznych do cery naczynkowej :
IsisPharma Ruboril;
SVR Rubialine;
Bioderma Sensibio AR;
Avene Antirougeurs Creme Riche;
itd, itp

wszystko to znajdziesz w tematach, które Ci dałam w poprzednim poście, czyli wypowiedzi dziewczyn o tych kremach, naczynkowców którzy uzywali/testowali je na sobie, a wklejając nazwy tych wszystkich przykładowych kremów w wyszukiwarke forum i wybierając opcję "kosmetyki" a następnie przyciskając "szukaj" - otworzą Ci sie opcje z KWC, gdzie będziesz mogła poczytać więcej opinii i recenzji o nich

Wszystko co chcesz wiedzieć z forum, np co to "propylene glicol", "polyacrylamide", albo wyszukać interesujący Cie temat "trądzik", "cera wrażliwa" wpisujesz w wyszukiwarkę, wybierasz "forum" i klikasz SZUKAJ
Jak chcesz z kolei wyszukac kosmetyk w KWC i poczytac recenzje o nim to wpisujesz nazwe/częśc nazwy, zmieniasz w wyszukiwaniu słowo "forum" na "kosmetyki" i klikasz słowko SZUKAJ

mam nadzieje, ze pomogłam, w załczniku fotka gdzie się co wpisuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ffgdhdsh.jpg (30,7 KB, 40 załadowań)

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-07-27 o 16:44 Powód: dodałam załącznik
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując