Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-03, 18:00   #163
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam,

Jakiś czas temu udzielałam się w tym wątku. Wahałam się między różnymi podtypami letnimi. Ostatecznie skłoniłam się ku soft summer.

Obecnie jednak naszły mnie pewne wątpliwości. Głównie z powodu powrotu do naturalnych włosów, których od dawna nie widziałam (uwaga na końce! Jest tam jeszcze resztka ciepłej farby - to nie są moje naturalne refleksy). Zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem nie jestem zbyt kontrastowa i zimna jak na soft summer. Może true summer?

Zdaję sobie sprawę z tego, że zdjęcia nie są najlepszym punktem odniesienia, ale mimo wszystko podam link do najbardziej aktualnych oraz odpowiem na pytania.

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Kolor oczu
Kolor oczu 2
Kolor oczu 3
Zaczerwieniony policzek

1. Jak się opalasz
Raczej mozolnie. Twarz oraz ramiona spiekają się szybciej i z reguły początkowo są zaczerwienione/zaróżowione. Opalenizna nie jest intensywna, jest chyba złotawa - na pewno nie jest to typowy brąz.

2. Kolor oczu
Jasne. Tęczówka posiada ciemniejszą obwódkę. Również źrenica jest otoczona pierścieniem (złoty/zielonkawy). Wydaje mi się, że odcina się od białka, które sprawia wrażenie chłodnego (nie jest żółtawe). Oprawa oczu średniociemna. Na tęczówce nie widać plamek.

Kolor szaroniebieski ze złotym pierścieniem. Niekiedy sprawiają wrażenie szarozielonych.

3. Piegi
Mam piegi w okolicy nosa i policzków. Niestety są tak jasne, że nie jestem w stanie określić ich barwy. Wydają się raczej neutralne/szarawe. Latem uwidaczniają się nieco bardziej.

4. Cera
Skóra dość jasna. Jeżeli się rumienię, to na różowo.
Odcień neutralny lub z przewagą chłodnej żółtej barwy.
Nie wiem czy to ważne, ale widać sińce i czasami odnoszę wrażenie, że cera jest zaróżowiona (nie są to pękające naczynka, ale też nie jest to spowodowane kolorytem mojej skóry - sądzę, że to wina płytkiego unaczynienia).

5. Naturalny kolor włosów
Moim zdaniem to typowy słowiański ciemny, mysi blond. Niektórzy doszukują się u mnie złotawych refleksów, które faktycznie są widoczne w ostrym słońcu/ostrym sztucznym świetle.
Kolor raczej "płaski", matowy.

6. Kolor ust
Bardzo jasny, niekiedy wręcz blado-siny. Określiłabym go jako róż albo bardzo jasna, rozmyta czerwień. Sprawia wrażenie raczej chłodnego.


7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

To bardzo ciężkie pytanie, gdyż łatwo ulec osobistym preferencjom. Postaram się być jednak w miarę obiektywna.

Kolory na plus:

- wszelkie delikatne róże (zarówno cieplejsze, wpadające w koral/beż jak i
chłodne), brudne róże.

- beże, kość słoniowa

- delikatne turkusy

- granat, ale niezbyt ciemny

- szarość (ciemniejsza - asfaltowa, ale również jasna)

Kolory na minus:

- bardzo ciemne fiolety

- jaskrawa żółć, pomarańcz, trawiasta zieleń

- "majtkowy" róż

- zbyt czysty i jasny błękit

- intensywny niebieski

- większość ciepłych brązów

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Brąz moim zdaniem odpada.

W czerni nie wyglądam źle. Gorzej jest z intensywną bielą - wydaje się troszkę "neonowa" i mam wrażenie, że nie współgra z kolorytem mojej cery.

Beże są problematyczne. W niektórych odcieniach wyglądam dobrze. Jednak zbyt intensywne i ciepłe chyba nie pasują mi zbytnio. Lepiej prezentuję się w chłodniejszych beżach.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Jaskrawe czerwienie, zielenie, żółty, pomarańcz - zdecydowanie nie dla mnie.

Ewentualnie jaskrawy róż i turkus, ale raczek latem (do opalenizny).

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Moim zdaniem tak, ale zbyt stłumione barwy czynią ze mnie szarawo-ziemiste zombie. Wydaje mi się, że np. szarawe khaki zbyt mnie rozmywa.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.


Przewaga zimnych, ale niektóre ciepłe (róż, koral, beż, ciepły turkus) są w porządku.

Intensywnie żółte złoto odpada. Wydaje mi się, że srebro wygląda lepiej, ale delikatne złoto również mogę nosić przy twarzy (ale nie może być zbyt żółte, intensywne i raczej zostawiam je na sezon letni).

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Moim zdaniem spory kontrast odpada. Lepiej wyglądam w "spokojniejszych" zestawach.


Pozdrawiam.

Edytowane przez AmaiMomo
Czas edycji: 2013-04-04 o 06:55
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora