Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-03-08, 09:31   #4033
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jeśli pasuje ci paleta Jasnej Wiosny, to ok, ale nie rozumiem, skąd pasujące kolory zgaszone i z dodatkiem szarości. LSp ma kolory lekko rozbielone, ale dalej dość czyste, napigmentowane.
Mam podobne wrażenie. Osoby początkujące często mają ten problem, dlatego zwykle odsyłam do dalszego przymierzania i oglądania palet. Poza tym, prosze, bierzcie pod uwage, że te palety mogą wyglądać różnie na różnych urzadzeniach!

Przy opisie LoveIsWeakness wydaje się być prawdopodobny, chcoiaż oczywiście nie należy wykluczać innych typów. Przy takich pasujących kolorach istnieje jeszcze możliwość typu zgaszonego o jaśniejszej urodzie.

Małe wskazówki:
Jasne lato:
-kolory chłodniejsze, lekko przygaszone.
Jasna wiosna:
-kolory cieplejsze, minimalnie przygaszone. Paleta nieco czystsza i jaskrawsza niż jasnego lata.
Łagodne lato:
-kolory chłodniejsze, mocno zgaszone
Łagodna jesień:
-kolory cieplejsze, mocno zgaszone

I teraz uwaga - kolory zgaszone neikoniecznei muszą być bardzo bure, bo każdy typ ma w palecie kolory od jasnych do ciemnych.
Typy jasne i łagodne mają pewien zakres kontrastu. To znaczy, że nawet w zakresie typu są rożnice. Mogą ci nie pasować najciemniejsze lub najjaśniejsze kolory z palety noszone w dużej ilości. Wszystkie kolory z palety powinny być dobre, ale niektóe tylko jako akcenty, a nie np. duże obszary przy twarzy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora