Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zakupy na Ebay
Wątek: Zakupy na Ebay
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-10-08, 07:03   #370
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
A ja eBayu miałam jaja z kremami Clarins. Kupiłam dwa, bardzo tanie były, razem zapłaciłam ponad 300zł. Normalnie kosztuje tyle jeden krem.

No i doszły do mnie.... Od razu coś mi nie pasowało. Powąchałam jeden, drugi i już wiedziałam- na pewno jest coś nie tak. Sprawdziłam kody w dekalkulatorze i jeden miał 4 lata a drugi 5

Napisałam do tego użytkownika i opisałam sprawę. Powiedział, że widziałam co kupuję i że nie widzi podstaw do tego by uznać swoją winę.
No to już nie bawiłam się w pisanie do niego tylko poprzez PayPal (ma on ochronę kupujących) napisałam oficjalnie, że domagam się zwrotu następującej kwoty (doliczyłam przesyłkę z USA). Ta ochrona polega na tym, że rozpoczynasz spór. Jeżeli dogadacie się, ze sprzedającym to ok, spór jest kończony. Jak nie to kupujący w ciągu 21 dni (chyba 21) może przekształcić to w rozszczenie.
Nie doczekałam się odpowiedzi od sprzedającego to przekształciłam to w roszczenie- w tym momencie PayPal wkroczył do aukcji- oni wtedy zaczynają badać sprawę by wydać ostateczną decyzję.

No więc ja opisałam całą sprawę, dałam fotki tych kodów i link do dekalkulatora. Napisałam też, że krem jest ważny 3 lata od daty produkcji. Były to całe wypracowania, pisałam po polsku i po angielsku- nie wiedziałam w którym języku trzeba więc dawałam w obu. Ten sprzedający był strasznie bezczelnym człowiekiem. Nie uznawał swojej winy.

Ogólnie cała sprawa trwała 3 miesiące!
Ponad miesiąc temu kazano mi wysłać z powrotem te kremy do sprzedającego. Wysłałam i czekałam. Pięć dni temu dostałam wreszcie maila, że sprawę rozstrzygnięto na moją korzyść.


Chciałam to Wam napisać byście wiedziały, że warto walczyć o swoje





P.S. Acha no i jest jedyny plus całej sytuacji- dzięki temu, że wzrósł kurs dolara otrzymałam 40zł więcej niż zapłaciłam
Ta nadwyżka to za stracone nerwy i czas na pisanie maili
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując