Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tampony czy podpaski
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-11, 11:50   #8
velara
Zadomowienie
 
Avatar velara
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 298
Dot.: Tampony czy podpaski

Cytat:
Napisane przez Karolka_089 Pokaż wiadomość
Czy tampony są szkodliwe dla nastolatek ?
Nie wiem, najlepiej zapytać lekarzaPrzede wszystkim podczas ich stosowania musisz zachować higienę i nie można chodzić z jednym tamponem przez kilka godzin Piszesz, że musisz zmieniać podpaski co 2-3godz., ale z tamponami jest podobnie. Choć nie odczuwasz, że jest już "pełny", to przetrzymywanie go może być szkodliwe.
Poczytaj trochę w internecie, na ulotkach dołączonych do tamponów też masz info na temat śmiertelnej choroby, która może mieć związek z ich używaniem - Syndrom Szoku Toksycznego.
Najlepiej używać ich tylko jak jesteś poza domem - dla wygody. W domu można się poświęcić i biegać w podpaskach. Na noc też radziłabym wybrać podpaski.

Cytat:
Można przebić błonę dziewiczą?
Czasem można, ale możesz nawet tego nie zauważyć i to raczej nie jest problem.

Cytat:
Czy sznureczek może się przerwać?
Mnie nigdy się to nie zdarzyło, zanim zaaplikujesz tampon możesz pociągnąć sznureczek, żeby upewnić się, że jest mocno przymocowany.

Cytat:
Jakie macie propozycje tamponów dla nastolatki?
Na pierwsze próby OB MINI z otoczką Silk Touch. Ale wydaje mi się, że w pierwszych dniach miesiączki przy obfitym okresie mogą się nie sprawdzić. Albo tampony z aplikatorem - TAMPAX. Tylko też na pierwszy raz wybierz te najmniejsze. Moim zdaniem ten aplikator to duże ułatwienie - nie musisz "tam" wpychać palca i masz pewność, że tampon jest na swoim miejscu

Cytat:
Czy to normalne ,że jak wkładałam pobolewało mnie ?
Tak, mnie też bolało.

Cytat:
Mam przy następnym okresie spróbować jeszcze raz ???
To Twoja decyzja Nie musisz czekać do okresu, jak nie szkoda Ci kasy kup tampony i ćwicz już teraz ich aplikację żeby nabrać wprawy A myślę, że z czasem każdy jej nabiera, o ile się nie poddaje.

Edytowane przez velara
Czas edycji: 2010-12-11 o 11:53
velara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując