Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-27, 22:51   #78
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Koszmarnie problemowa cera:( Moze uzależnienie?

Hej!

Zdecydowanie nie kladlabym nic z ostrymi kwasami na twarz (pomimo zaskornikow) ani nic tak żrącego jak Brevoxyl. Sprój może ponownie użyć effaklaru K, ale nie co noc, tylko np. dwie noce w tygodniu. Jeżeli już uparłas sie na brevoxyl, to powoli staraj sie go ograniczac (nie co noc). Takie czerwienienie moze zle wrozyc, ale oczywiscie nie musi(!), moga to byc poczatki tradziku rozowatego. Dlatego uparlabym sie na zdjagnozowanie przez dermatologa. Czytalam, ze odwiedzilas juz kilku, sama wiem jakie to czesto wydaje sie beznadziejne, ale gra jest warta swieczki. Nie używałabym też teraz żadnych kremów na naczynka ani tym bardziej maści ze ślimaka kupionej na allegro (chociaz nie twerdze oczywiscie, ze jest zla). Doszłam ostatnio do tego, ze naczynka drazni mi propylene glycol obecny w co drugim kremie na naczynka, a przy Twoich klopotach z cera moze lepiej poki co nie ekperymentowac. Nastawilabym sie na nawilzenie twojej cery - moze masz odwodniona bzie i stad nadmierne wydzielanie sebum.


Podsumowujac: do mycia buzi uzywalabym tak jak to robisz lagodnych srodkow bez sls, krem: np. hydraphase LRP lub Toleriane LRP (te akurat znam, ale sa tez napewno troche tansze dobre kremy nawilzajace, sprawdzaj tylko, czy nie sa zbyt kemadogenne), 2 x w tygodniu na noc effaklare K.

No i oczywiscie zadnych ostrych przypraw!

Zycze powodzenia w walce z cera!
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora