Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-26, 14:07   #179
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez jb84 Pokaż wiadomość
Witam i prosze o ocene ponizszych produktow z Oriflame pod kątem zapychania, a przede wszystkich uzywania ich na poczatku kuracji kwasowej (przy kwasach BHA).
Serum Radiance z wit. C mialam zamiar uzywac pod filtry, natomiast Skindividual jako nawilżacz w noce wolne od kwasow.


Serum w kapsułkach Optimals Radiance Energy

Skład: CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, C12-15 ALKYL BENZOATE, ASCORBIC ACID, METHYL METHACRYLATE/GLYCOL DIMETHACRYLATE CROSSPOLYMER, DIMETHICONOL, TOCOPHERYL ACETATE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, TETRAHEXYLDECYL ASCORBATE, CITRUS AURANTIUM DULCIS, PARFUM, MALTODEXTRIN, BHT.

Krem na noc Skindividual
Skład: AQUA, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, PPG-15 STEARYL ETHER, CETYL ALCOHOL, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII, PEG-40 STEARATE, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XYLITYLGLUCOSIDE, PETROLATUM, OCTADECENEDIOIC ACID, ISOHEXADECANE, ANHYDROXYLITOL, TOCOPHERYL ACETATE, PARFUM, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, METHYLPARABEN, SORBITAN STEARATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, POLYSORBATE 80, PROPYLPARABEN, XYLITOL, VACCINIUM VITIS-IDAEA, DISODIUM EDTA, SORBITAN OLEATE, XANTHAN GUM, CERAMIDE 3, PHENOXYETHANOL, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, CERAMIDE 6 II, CARBOMER, CHONDRUS CRISPUS, GLUCOSE, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, BHT, CERAMIDE 1.

Juz teraz podejrzewam, ze ze Skindividual bede musiala sie rozstac
Serum radiance może być pod filtr. Nie wiem jednak, czy zawarta w nim witamina C jest w lewoskrętnej, aktywnej postaci. Nie ma tam nic podejrzanego - silikonowe serum powinno dobrze się wchłaniac z filtrem.

Aha, nie mogę okreslić tez stężenia wit C w tym produkcie, ale jest jej tam sporo.

Krem SKindividual faktycznie może zapychać - wiele osób nie toleruje chociażby masła shea, a tu jest dosyć wysoko w skłądzie. nie podoba mi się duża ilość konserwanta IMIDAZOLIDINYL UREA.

Cytat:
Napisane przez beataj86 Pokaż wiadomość
Witam
Bardzo prosze o opis tego kremu pod oczy. To krem mojej mamy i chciala wiedziec czy jest czegos wart

Mona Lisa Mincer Retinol Q10+C+O2

skład:
AQUA, MINERAL OIL, GLICERIN, SORBITAN SESQUIOLEATE, ISOPROPYL MARISTATE, BEES WAX, AQUA (AND) PROPYLENE GLYCOL (AND) EUPHRASIA ROSTKOVIANA EXTRACT, AQUA (AND) PROPYLENE GLYCOL (AND) GLYCYRRRHIZA GLABRA, SODIUM HYALURONATE, AVOCADO (PERSEA GRATISSIMA) OIL, MAGNESIUM SULFATE, AQUA (AND) GLICERIN (AND) PROPYLENE GLYCOL (AND) LECITHIN (AND) CARNITINE (AND) UBIQUINONE, RETINYL PALMITATE, HYDROLYZED SOY PROTEIN (AND) PROPYLENE GLYCOL, PEG-8 (AND) TOCOPHEROL (AND) ASCORBYL PALMITATE (AND) ASCORBIC ACID (AND) CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL (AND) METHYLPARABEN (AND) ETHYLPARABEN (AND) BUTYLPARABEN (AND) PROPYLPARABEN 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL, PARFUM.
Po pierwsze - w tym kremie nie ma retinolu, jest palmitynian retinylu, a to zupełnie co innego (chociaż też postać wit A). POza ta uwagą - krem jest w porządku. Powinien mocno odzywiac skórę.

Cytat:
Napisane przez podziomka Pokaż wiadomość
Niedawno kupilam ten zel i nie wiem co o nim myslec.Jest on preparatem na tradzik ,a jego glownym skladnikiem jest Nicotinamide 4%. Czy mozna go laczyc z kwasami?Nigdzie mi sie nie rzucilo w oczy ,zeby nie laczyc tej wit z nimi ,ale wole zapytac.Z gory dzieki za wszelkie info.

Substancje pomocnicze:
Citric Acid,aluminium magnesium silicate,hypromellose,pol yoxyethylene,lauryl ether,ethanol,water
Sybstancja czynna:
Nicotinamide 4%.
Ojej, nie wiem! Musze poszukać informacji nt. łączenia wit PP z kwasami. Na pewno zastanawiałabym sie przed takim krokiem w przypadku skór wrażliwych i naczyniowych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora