Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Potrzebuję pomocy dotyczącej nowego storczyka!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 08:37   #8
tarasewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 15
Exclamation Dot.: Potrzebuję pomocy dotyczącej nowego storczyka!

Hej! Znowu ja... Tylko z innym problemem... Na tym nowym storczyku znalazłam dziwną białą istotę (brrrr). Wyczytałam, że to wełniak... I cholera nie bardzo wiem jak mu pomóc? Wymienię podłoże w piętek i obmyje mu korzonki. Przeczytałam też, że trzeba wodą z ludwikiem umyć liście, ale co dalej??
Po za tym mam problem z drugim storczykiem. Jest on po niezłych przygodach. Został kupiony w markecie, malutki za chyba 12 zł. Kwitł chyba z miesiąc do czasu przeprowadzki. Mija rok, a on dalej wegetuje. Przyznać się muszę, że zgrzeszyłam. Nieczytałam i przesadziłam go do doniczki, takiej do storczyka ale nie przeźroczystej. Zaczął marnieć. Kupiłam drugą doniczkę i go przesadziłam ( miał w opłakanym stanie korzenie). Druga doniczka była przeźroczysta, ale za duża... Woda nie odparowywała. Ale zaczął po trochę się odbijać. Niestety mój kochany mąż dwa razy go przewrócił. Od kilku dni storczyk stoi w zwykłej przeźroczystej doniczce. Takiej jak na zdjeciach na początku postu. Ale zauważyłam, że zaczęły psuć się liście. Ciemnieją (nie wiem czy to brąz czy ciemny fiolet). Na jednym liściu widzę przechodzący zółty kolor. Nie mam jak zrobić zdjęć, bo w weekend zostawiłam aparat u rodziców. Czy mogę jakoś pomóc tym storczykom? Czy ja nie mam w ogóle do nich ręki? Pomóżcie
tarasewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując