Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pryszcze po filtrach - trądzik - Atrederm
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-30, 09:04   #2
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Pryszcze po filtrach - trądzik - Atrederm

Cytat:
Napisane przez Rawia Pokaż wiadomość
Jestem zaskoczona wrażeniem, że nikt nie ma takiego problemu jak ja... Po zastosowaniu filtrów mam wysyp pryszczy. Otóż wiadomo - trądzik, walczyłam już chyba wszystkim - kwasy, antybiotyki, retinoidy. Najlepiej działa chyba Atrederm, do którego podchodzę drugi raz i znowu ten sam dylemat - filtry, których nienawidzę... Ogólnie nie stosuję, próbowałam i zawsze to samo - nowe zaskórniki, zapchane pory, pryszcze. Czuję, że to zamknięte koło, ponieważ stosuję silne środki, aby pozbyć się trądziku i wówczas cały efekt, który tyle mnie kosztuje, psuję filtrami. Ogólnie mam cerę, której szkodzi dosłownie wszystko - z tego powodu nie stosuję żadnych kremów (nawet lekkich nawilżających), a filtry wiadomo jak ze składem... Dlatego jeśli chodzi o mleczka, emulsje czy jakiekolwiek kremy z filtrami już nawet nie szukam. W związku z tym pojawiła się u mnie nadzieja, gdy wpadły mi w ręce informacje o filtrach transparentnych w sprayu SPF 30 np. z Nivei, Avonu, Garniera - zaś problem: na pierwszym miejscu w składzie alkohol, który przy Atredermie podrażniłby i wysuszył skórę masakrycznie... Poza tym wyczytałam opinie, że te filtry w ogóle nie chronią
Do tej pory przy stosowaniu kwasów, słabszych retinoidów nie używałam filtrów z powodu natychmiastowego nasileniu trądziku, natomiast teraz mam obawy ponieważ z racji takiej, że twarz będzie narażona dodatkowo podczas jazdy konnej.
Czy jakakolwiek Wizażanka również ma podobne dylematy podczas walki z trądzikiem i zalecaną w związku z tym ochroną przed UV? Macie może jakieś pomysły? Może wystarczy sam podkład mineralny? Bo ja już nie wiem naprawdę jak nie wchodzić w zamknięte koło.
Ja dopiero chcę zacząć swoją przygodę z kwasami. Do tej pory używałam jedynie AcneDermu, bez filtrowania. Właśnie tego się boję - moja skóra jest bardzo wrażliwa na zapychanie. A jeżeli przez cały dzień znajduje się na niej nieprzepuszczalna warstwa czegokolwiek to mogę być pewna, że wieczorem znajdę nowe wypryski. Zastanawiam się nad Antheliosem LRP, ale nigdzie nie mogę dostać próbek. Ewentualnie będę używać kremów BB. Może uda mi się je zmywać tak, żeby nie szkodziły mi jakoś bardzo.

Co do podkładu mineralnego - używam właśnie takiego, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby chronił przed słońcem. Nie opalałam twarzy, natomiast ciało może 2-3 razy (słońce łapie mnie bardzo szybko), a skóra na twarzy ma taki sam kolor, jak skóra np. na brzuchu. Nie wiem, czy rozumiesz cokolwiek z tego, co napisałam Wydaje mi się, że nie chroni.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując