Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-04-03, 18:38   #1803
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Kurcze ja jestem zła na LRP i Vichy, ostatnio testuje słynną matującą emulsje spf 50 Vichy i faktycznie , dla mnie jest to chyba najbardziej komfortowy filtr na świecie, zupełnie jak nie filtr, ma raczej niskie PPD, chociaż jeżeli się nie mylę to w moich obliczeniach PPD 17 chroni przed ok. 94,2% promieni UVA podczas gdy najwyższe PPD 42 przed 97,6% czy to faktycznie taka duża różnica? część wolnych rodników neutralizują przecież też antyoksydanty zawarte w serum czy kremach które nakładamy pod filtr. Co mnie wkurza? to że w filtrach LRP i Vichy jakaś wysokość PPD pochodzi z Parsolu które te marki stosują w składzie swoich filtrów, a to równa się z tym że jeżeli nakładamy makijaż wskaźnik ochrony UVA spada poprzez destabilizacje Parsolu? Dlaczego Parsolu Vichy nie może zastąpić Uvinul A Plus? Na polskim rynku można już kupić Aqua Gel LRP spf 30 PPD 17

http://www.laroche-posay.com/product...GHT-p9893.aspx

który oczywiście zawiera Parsol, podczas gdy w Azji identyczny produkt tej firmy Uvidea xl aqua fresh gel spf 30 PPD 18, pozbawiony jest Parsolu a zamiast tego zawiera Uvinul a +. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Czy to jakaś specjalna kombinacja filtrów? w azjatyckiej wersji w składzie również jest ethylhexyl methoxycinnamate , którego europejska nie zawiera, za to na końcu składu mamy Mexoryl XS z kolei azjatycka wersja już tego nie posiada. Co wy o tym myślicie? Może mógłby się wypowiedzieć ktoś kto się na tym zna lepiej? A może kurde trzeba napisać petycje do Vichy i LRP?

Wklejam składy

Wersja na rynek Azjatycki

Aqua/Water, Alcohol Denat., Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Diisopropyl Sebacate, Propylene Glycol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Styrene/Acrylates Copolymer, Glycerin, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Triazone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkll Seedcake Extract/Shea Butter Seedcake Extract, Disodium EDTA, Palmitic Acid, PEG-8 Laurate, Phenoxyethanol, Potassium Hydroxide, Steareth-10, Stearic Acid, Tocopherol.


..i wersja na rynek Europejski

AQUA / WATER
ALCOHOL DENAT.
DROMETRIZOLE TRISILOXANE
ETHYLHEXYL SALICYLATE
OCTOCRYLENE
DIMETHICONE
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
TRIETHANOLAMINE
ETHYLHEXYL TRIAZONE
SILICA
PERLITE
PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID
PROPYLENE GLYCOL
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
BUTYLENE GLYCOL
BUTYROSPERMUM PARKII SEEDCAKE EXTRACT / SHEA BUTTER SEEDCAKE EXTRACT
CAPRYLYL GLYCOL
DISODIUM EDTA
HYDROLYZED HYALURONIC ACID
ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE
PHENOXYETHANOL
POLOXAMER 338
SODIUM POLYACRYLATE
TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID
TOCOPHEROL
Jak to obliczyłaś? Nie mylisz przypadkiem z SPF? Cytuję, bo nie chce mi się samej pisać: "Faktor PPD informuje, ile razy zmniejszyła się dawka promieniowania UVA absorbowana przez skórę, np. PPD = 7 oznacza, że do skóry wnika 7 razy mniej energii promieniowania UVA."

Odnośnie jedno z pytań. Filtry zarówno Vichy jak i LRP są stabilne, ponieważ Parsol zawiera stabilizatory, więc też nie trzeba tak koniecznie jego unikać jak się nakłada makijaż

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2014-04-03 o 18:43
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora