Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - część IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-12-20, 07:49   #637
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: W drodze do minimalizmu czyli kiedy mniej znaczy więcej - cześć IV

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Nie uznaję wyrzucania rzeczy dla samego wyrzucania. Poza tym wyrzucam śmieci na bieżąco więc np. segregowanie papierów i plastików raczej się do tego nie zalicza, a wyrzucanie na siłę rzeczy, które może nie są mi potrzebne, ale których nie mam ochoty się pozbywać to zdecydowanie nie dla mnie. Efekt byłby taki, że zamiast cieszyć się mniejszą ilością rzeczy, chodziłabym sfrustrowana, że musialam się pozbyć czegoś na co nie miałam ochoty.
A to nie o to chodzi Albo inaczej rozumiemy tę koncepcję. Chodzi o zmotywowanie się żeby się jednak zastanowić nad tym, co nam się wala po chałupie Ja np. siadłam i przejrzałam długopisy i 5 wypisanych, wystawiłam parę rzeczy na Olx, więc liczę że coś z nich "zniknie", oddałam 5 rzeczy do komisu. Broń Boże, nie namawiam do wyrzucania dla wyrzucania, bo to kompletnie nie ekologiczne, ale też nie sądzę żeby miało doprowadzić do zminimalizowania rzeczy (wyrzucić jedną by kupić drugą). Może nasza odmienna postawa wynika, że ja jestem bardziej na początku, a Ty już po

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ja myślę, że wymyśla jakiś materiał biodegradowalny do takich rzeczy. Poza tym, w przypadku pojemników na jedzenie, to ma być chyba tylko ograniczone i być uswiadamianie, a nie całkowita eliminacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W paru miejscach nie dają jedzenia do własnych opakowań, ponoć ze względów sanitarnych. Ciekawe, czy to się zmieni.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując