Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chrupki kukurydziane (??)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-09-17, 12:37   #13
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Chrupki kukurydziane (??)

Chrupki kukurydziane sa niezdrowe tak ja wiele reklamowanych jako "zdrowe" rzeczy.(powiedzmy danonki,słodkie serki,słodkie jogurty).
Głownie dlatego,ze mają b.duzą wartośc ineksu glikemicznego.Ich głowne skladniki to cukry proste.
Podnoszą gwałtownie poziom insuliny i cukru we krwi,po 2 godzinach cukier spada,insulna zostaje i mamy wilczy głód.
Co wiecej cukry te maja własciwości uzalezniające,prowadzace do chorobliwej otyłosci i bulimii.
Tych producentów którzy tłumaczą mamom ,ze te swiństwa sa zdrowe dla ich dzieci powinio się zamykac.

Tak samo działają białe pieczywo,chrupki,słodycze ,rozgotowany (a Polacy nie umieja gotowac aL DENTE)makaron,ziemniaki,p izze,chruplki,chipsy
owoce.
Jestem wrogiem wszelkich płatków i muesli,szczególnie tych słodkich,a innych w sklepach nie ma.
Zdrowe i odchudzające jedzenie powinno sie składać z chleba razowego,kasz,makaronu z pełnego zierna i ziemniaków w mundurkach- naklepiej pieczonych w folii - i to w małej ilości.
Białego mięsa,odrobiny czerwonego,ryb morskich i nabiału (ajek,twarogu,jogurtów naturalnych) duzej ilości i warzyw,warzyw,warzyw.Oraz TŁUSZCZU - szczególnie wysokiej jakosci tłuszczów roślinnych.

Przechodziłam wiele róznych diet -ale ta -nieresterykcyjna i długofalowa -pozwoliła mi schudnąć 18 kilo i wagę moja obecną utrzymać od 3 lat.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując