Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-25, 11:06   #2674
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Silwena, ja co prawda nigdy nie miałam trądziku, jedynie maleńki grudkowy w okresie dojrzewania, ale to pikuś, ani tłustej cery (miałam za to ŁZS, naczyńka i bardzo delikatną cienką skórę z rumieniem).
Jednak przy tak delikatnej i podrażnionej skórze filtry chemiczne mogą Cię szczypać i podrażniać, niezależnie od marki (ja tak miałam).
Na początku stosowania retinoidów (no i od niektórych kosmetyków) też miałam duże ciemne rumieńce, skóra wręcz paliła. Bardzo mi pomogło odbudowanie bariery ochronnej naskórka, oraz mocne nawilżanie, bo przesuszona skóra też się łatwiej podrażnia. Niestety dermatolodzy często zapisują agresywne kuracje antytrądzikowe zapominając o nawilżeniu. Już się tak nie czerwienię i podrażnienia znacznie szybciej znikają.
Może warto by się zainteresować naturalną pielęgnacją? Zakładam (ale może błędnie?), że raczej masz skórę podatną na zapychanie, wiesz co Cię zapycha?
No i pewnie to doskonale wiesz, ale na pielęgnację trzeba patrzeć kompleksowo, czyli ważne jest też to czym zmywasz twarz i jakiego makijażu używasz.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując