Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Żelowanie naturalnych paznokci
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 18:04   #80
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Cytat:
Napisane przez oaza Pokaż wiadomość
czy to prawda ze bialy żel (przy "frenchu") szybko odpryskuje?

CZy jak naloże alryl na własna płytke to czy to bedzie mocno si róznikc od żelu (wizualnie)
Ja z białym żelem niewiele miałam doczynienia więc nie odpowiem na to pytanie. Ostatnio noszę biały żel na swoich paznokciach i nie zauważyłam żeby zachowywał się jakoś inaczej jak zwykły.

Akryl praktycznie nie różni się wyglądem od żelu. Najładniej wygląda akryl nabłyszczony żelem.
Cytat:
Napisane przez mala19881 Pokaż wiadomość
Angel powiedz mi prosze jak to ropbisz,ze wychodza ci tak ostre zdjecia.... moje paznokcie na zdjeciach zawsze wygladaja beznadziejnie w porownaniu do tego jak wygladaja naprawde i moge zrobic ich ze 150 orzy roznych oswietleniach itp i zawsze sa fuj
Przede wszystkim musisz włączyć funkcję makro w aparacie (przeważnie znaczek kwiatka). Ja robię zdjęcia bez lampy błyskowej ale w dobrze oświetlonym miejscu (w dzień przy oknie, w nocy pod lampką). I ważne jest by stabilnie oprzeć rękę a aparatem bo nawet najmniejszy ruch powoduje rozmazanie.
Cytat:
Napisane przez olikbt21 Pokaż wiadomość
Witam,

mam bardzo brzydkie, krótkie paznokcie - obgryzione itp. Nawet jesli ich nie obgryzam, to się rozdwajają - generalnie są naprawdę bardzo brzydkie. Do tego mam jeszcze nerwowy zwyczaj zdrapywania lakieru - słowem tragedia . Do tego mam małe, pulchne rączki o paznokciach "okrągłych" (nie owalnych czy migdałowatycz, są bardzo szerokie). Palce krótkie. Rosną wyjątkowo wolno, całą skórę i włosy mam z resztą okropnie suche .

Moje pytania są następujące:
1. Chciałabym zrobić z nimi "coś" (żel?), ale boję się, że dalej będę ten żel obgryzać, skubać, zdrapywać itp - czy to jest "fizycznie" możliwe?

2. Jakie "zlecenia" mam dawać pani paznokciowej? Chcę krotkie paznokcie, bez żadnych wzorków, ew. bardzo subtelnego frencha bądź po prostu jakiż beż czy coś. Ew. chciałabym prosić o radę co do koloru: jestem "szarą" blondynką z niebiesko-szarymi oczami i jasną oprawą "wszystkiego", mam bardzo jasną karnację, boję się dosyć kolorów. Bardzo nie podobają się mi paznokcie takie "tipsiarskie", tj długie, prostokątne i wygięte (wiem, ze to na pewno wady, ale nie mam pojęcia jak tego uniknąć).

3. Czy możecie polecić mi kogoś w Krakowie, najlepiej na Ruczaju? Cena nie stanowi wybitnego ograniczenia.

Może zamieszczę odnośnik do czegoś, co mi się w miarę podoba tzn tak "stylistycznie" i kształtowo:

Długość (tylko wolałabym delikatnie zaokrąglone):
Autorstwa Pati83: http://i32.photobucket.com/albums/d4...g?t=1195114872
Najbardziej mi się podobają autorki La Monica:
http://s213.photobucket.com/albums/c...urrent=192.jpg
To jest dokładnie taki kształt jaki bym chciała mieć :/.
Chyba że coś mi bardziej pasuje do moich serdelowatych palców.
1. Jest to fizycznie możliwe. Na pewno nie zdrapiesz/obgryziesz żelu od razu ale takimi czynnościami spowodujesz jego drobne uszkodzenia, przez co mogą powstawać zapowietrzenia prowdzące do odklejania się żelu od płytki. Choć znam takie przypadki, gdzie założenie pazurków pomogło wyjść z nałogu obgryzania (w końcu trochę szkoda gryźć takie ładne paznokietki a i raczej nie smakują one tak jak naturalne)

2. Obawiam się, że przy takiech paznokciach jakie opisujesz samo utwardzenie nie wystarczy. Raczej trzeba będzie troszeczkę przedłużyć i to raczej na tipsie niż na formie. Od razu mówię, że przedłużenie na tipsie nie musi być żadną drastyczną zmianą. Można przedłużyć dosłownie o 2 mm. I jeszcze jedno sprostowanie : paznokcie długie czy prostokątne wcale nie muszą być źle zrobione. Długość, kształt i zdobienie zależy od gustu klienki. Jeśli Ty wolisz coś naturalnego, to raczej proponowałabym zwykły bezbarwny żel a na to beżowy/różowy lakier do frencza. Będzie to wyglądało naturalnie. Możesz też zrobić frenczową końcówkę ale licz się z tym, że paznokieć będzie odrastał i po pewnym czasie będzie widać pod nią Twoje paznokcie. Zazwyczaj taki odrost kamufluje się za pomocą brokatu, cekinków itp. a skoro Ty nie uznajesz ozdób to może być problem.

3. W Krakowie Paulękrk (to właśnie jej zdjęcie wkleiłaś jako pierwsze). Ona potrafi nawet z najgorszych paznokci wyczarować cudeńka.

Co do przykładów, które zamiaściłaś:
Pierwsze to zaokrąglone kwadraty. Do szerokich paznokci o krótkiej płytce ten kształt nie bardzo się nadaje. Muszą być bardziej zaokrąglone ale też nie idealnie okrąglutkie tylko lekko wydłużone. Taki kształt optynie wysmukla palce.
Drugie to naturalne paznokcie. Ja tam widzę różne kształty. Jedne paznokcie są zaokrąglonymi kwadratami a inne są całkiem okrągłe.

Cytat:
Napisane przez oaza Pokaż wiadomość
czy to jest naturalna plytka utwardzona zelem?
Trudno powiedzieć. Może to być naturalna płytka a może być lekkie przedłużenie.
Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
Byłam umówiona na piątek na żelowanie naturalnych paznkci (w salonie) za 60 zł, ale koleżanki stwierdziły że to o dużo za dużo. Posłuchałam ich i zrobiłam sobie paznokcie za 40 zł u stylistki (podobno z kursem) w domu.
Ale... nie podobają mi się za bardzo moje paznokcie. :/
Są zrobione niedokładnie, niestarannie. Na niektórych pazurkach żel nie jest dokładnie rozprowadzony na całej płytce (tzn. po bokach nie ma żelu), na innych są jakieś paprochy, na jeszcze innych drobinki brokatu...
Chciałabym je ściągnąć. Powinnam iść do salonu, nie? Ile to będzie kosztować? I jak będzie to wyglądać? Stylistka spiłuje mi ten żel czy jak?
I tak to właśnie jest jak się oszczędza nie na tym co trzeba . Koniecznie idź teraz do salonu! Nie kombinuj nic z nimi sama ani nie idź do tej osoby, która Ci je zakładała bo może być jeszcze gorzej. Nie musisz ich od razu ściągać. Jeśli udasz się do porządnej stylistki, to może Ci je jakoś naprawi
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując