Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-12-09, 09:58   #4
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Ospa wietrzna-jak szybko się wyleczyć ?

Cytat:
Napisane przez karola01 Pokaż wiadomość
Od wczoraj mam ospę. Wczoraj pojawiły się na moim brzuchu i plecach pojedyncze krostki. Lekarz przepisał mi puder w płynie, acyklowir i wapno. Jak na razie nic mnie nie swędzi, krostki są małe i nie jest ich bardzo dużo. Gorączki już nie mam ( miałam przez 2 wcześniejsze dni stan podgorączkowy. Czy to może świadczyć o lekkim przebiegu ospy?

Interesuje mnie także, czy krótki prysznic nie zaszkodzi ? Lekarz powiedział, żebym się nie kąpała,jedynie w miarę potrzeb podmywała. Dodam,że mam 15 lat, chorobą zaraziłam się od kolegi.

Proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami i radami, jestem załamana ...
Jedyne co mogę powiedzieć to ospy nie da się wyleczyć szybciej lub wolniej,to nie katar.Ospę trzeba wyleczyć do końca,wysiedzieć swoje w domu,nie wychodzić na dwór.Mogą być po tym powikłania różne komu to potrzebne. Smaruj się tym pudrem i ciesz się że nie przechodzisz tego w jakiejś ciężkiej formie,nic tobie nie dokucza -nie swędzi nie masz gorączki itp. Krosty pewnie jeszcze się pojawią wszędzie,ze 3 tygodni to potrwa.
Lepiej nie kąp się ,ten puder podsusza krosty,nie warto ich moczyć ,da się wytrzymać,chociaż mało przyjemnie.
Kuruj się i odpoczywaj,ciesz się że na święta już będziesz zdrowa.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując