Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Naturalne mydła i mydełka :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-03-24, 16:10   #2223
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Rafineria Pokaż wiadomość
Dziękuję A masz może dla mnie wskazówkę po czym rozpoznać na czym bazuje dane mydło? Bo w składzie np. Royal Alepp mamy: "Olea europea oil, Lauris nobilis (Laurel) oil, Aqua, Potassium hydroxide", w składzie Alepia - "POTASSIUM OLIVATE, AQUA, POTASSIUM HYDROXIDE" i straciłam pewność czego tak naprawdę powinnam szukać...
Muszę jeszcze nadmienić, że za oryginalną recepturę została uznana ta wywodząca się z Syrii. Jednakowoż w każdym kraju nieco inaczej się to mydło przyrządza, w Maroku inaczej, w Turcji inaczej

Osobiście miałam tylko Alepię i jestem jedną z nielicznych osób, które tego mydła szczerze nie polubiły Alepia jest właśnie ze zmiażdżonych oliwek. Kto wie, czy wersja marokańska z samej oliwy bardziej nie przypadłaby mi do gustu. Oryginalne nie dla każdego oznacza lepsze

Uważam, że decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie, bo jak widzisz na moim przykładzie, to co wszyscy zachwalają nie u każdego się sprawdza. Jeśli zależy Ci na cenie, to dlaczego nie spróbować taniej, a nóż widelec się sprawdzi. Oczywiście wiele jest racji w tym przepłacaniu za markę, jednakże akurat Royal alepp, Alepia nie są jeszcze tak bardzo ceniącymi się jak np L'orient.

Co do składów to najlepiej sobie sprawdzać znaczenie łacińskich słówek np w google.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-03-24 o 16:14
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując