Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-23, 19:06   #1232
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Lafigue! jak ja ci zazdroszczę czasu! Po prostu elementarnie go nie mam, więc już nawet mazidła robię od razu na 2 tyg!! Aczkolwiek ekspansja lodówkowa stosunkowo łatwo mi poszła Ale skoro już tak wszystko wystudiowałaś, to weź mi pomóż w jednej kwestii: otóż robię sobie serum z witaminą C.
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=190&Itemid=2
Zmniejszyłam stężenie wit. C do 5%, bo nieco mnie podszczypuje i ogólnie serum wydaje się być całkiem przyzwoite, gdyby nie zapach. Jakiś taki psujący się kwaśny... I zastanawiam się nad dodaniem do niego albo kropelki olejku eterycznego, albo nad zamianą cześci wody destylowanej na hydrolat różany lub oczarowy. Chyba właściwości swoich serum nie straci?
ehhh,no ja też niestety cierpię na brak czasu... wtedy akurat szczęśliwie miałam taki moment w poprzedniej pracy, że kompletnie nic się nie działo (upadająca firma) i przesiadując tam swoje przepisowe 11 godzin dziennie mogłam studiować mazidła teraz nie zawsze mogę wygospodarować czas na radosne kręcenie, zwykle mazidła zabierają mi poprostu kawałek i czasu przeznaczonego na sen
co do serum z wit. c - powszechna jest zasada, że wit. c nie łączymy z ekstraktami roślinnymi, więc teoretycznie olejki i hydrolat odpadają /wit. c może wyłapać zawarte w nich śladowe ilości metali ciężkich i zamiast działać jako antyoksydant - mieć właściwości wręcz przeciwne/; dlatego zwykle po użyciu hydrolatu odczekuje się co najmniej kwadrans, zanim nałożymy serum; tak więc ja akurat hydrolat i olejki bym odpuściła i zaakceptowała zapach serum



Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
No i jeszcze jedna kwestia- kupowałyście może już coś w ECOspa? Fakt, że nie mają tam zbyt wielu przepisów, ale za to mają masła kosmetyczne: shea, z mango, kakaowe. Kuszą mnie nieco, pomimo faktu, że powinnam włączyć "tryb oszczędnościowy" Stosowałyście je może kiedyś?
z maseł ecospa mam złote masło karite; jestem z niego bardzo zadowolona, chociaż początkowo ciężko było mi zaakceptować aromat; masło świetnie sprawdza się u mnie w kremach na zimę, teraz leżakuje, bo latem robię lżejsze mazidła;
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora