Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-07-31, 13:31   #1255
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
utrapienie, katarina - mam cere podobna do waszej. Dzieki mazidlom jest matowa i gladka ale czasem strefa T blyszczy, policzki staja sie szorstkie, pory rozszerzone, cera po umyciu sciagnieta a wszelakie blizny na twarzy bardziej widoczne Tez tak macie? Czego wtedy uzywacie?
Naprawdę chciałabym ci nri pomóc, ale nie wiem jak. Też tak mam ze skórą i nie wiem, jak z tym sobie radzić. Moja twarz nie wytrzymuje nawet 8 godzin pracy! O ile rano jest nawet ładna, umyta, odświeżona, to około 13 już okazuje się, że kremy nie wystarczają. Wychodzi na wierzch, że z policzków schodzi skórka, a na ich bokach są niewielkie przesuszenia. Pory rozszerzone, nos się zaczyna świcić. Dramat! Na ogół dlatego staram się, będąc już w domu, w połowie dnia, zmyć z siebie wszystko i przede wszystkim się nawilżać!

W zasadzie wszystkie punkty dotyczące cery odwodnionej mnie dotyczą!
Z mazideł stosuję przede wszystkim sera do twarzy - w wit.C i z ekstraktem z pestek winogron. No i do jakiś dwóch tygodni tonik receptury Smoka , który jak dla mnie, rozpylany w atomizerze, jak woda termalna, jest genialny!!! Poza tym, to tylko krem nawilżający i filtr na dzień - Iwostin.
Zastanawiam się cały czas, czy nie stosować oleju z orzechów laskowych na te boki policzków, ale ciągle tkwi we mnie przekonanie, że sam olej nic nie daje, że to tylko takie tłuściwo!

Poza tym w ramach długofalowej walki z zaskórniakami i rozszerzonymi porami, to stosuję kwas azelainowy, co drugi dzień i raz w tygodniu maseczkę aspirynową.
I mam tylko nadzieję, że nie okaże się, że z jednej strony się nawadniam, a z drugiej kwasem wysuszam
W sumie, to wydaje mi się, że większość problemów skóry bierze się z niedostatecznego nawilżenia, więc póki co stawiam na nawilżenie!
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora