Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prawo probiercze, cechowanie wyrobów
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 18:04   #12
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Prawo probiercze, cechowanie wyrobów

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
Sen - najpierw trzeba zrobić sobie też imiennik - przynajmniej tak mnie Pani w urzędzie probierczym poinformowała. Przyłazisz tam, z papierami o swojej dg, załatwiasz sprawy związane z imiennikiem, oni go rejestrują i dopiero potem możesz sobie łazić do nich i próby przybijać. A co ciekawe, ja np. mimo, że robię biżu ze srebra pr.999 nie mogę takiej przybić, bo nie ma takiego oznaczenia w Polsce, więc powinnam przybijać 925, ale dla mnie to strata, bo kurde robię z czystego srebra, a nie z 925.

Smoczku
a to właściwie dziwię się, że Urząd Probierniczy nie chce Ci nabić próby 999 bo generalnie musi i łaski nie robi wg mnie. Gdy dowiadywałam się w moim urzędzie odnośnie znakowania wyrobów jeśli chce je sprzedawać poza UK dostałam między innymi taką broszurke: http://www.hallmarkingconvention.org...n-brochure.pdf
a z niej jak byk wynika, że Polska jest członkiem Konwencji od 2005 roku ..... wzory prób dla srebra widnieją poniżej i 999 jest tam ujęte
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz


Edytowane przez Reverie1
Czas edycji: 2009-08-15 o 18:11
Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując