Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Środki uspokajające.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-29, 12:29   #13
Sif
Raczkowanie
 
Avatar Sif
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 439
Dot.: Środki uspokajające.

Cytat:
Napisane przez 1405 Pokaż wiadomość
ja tam zdałam za 2 na bellergot!! super tableteczki ziołowe 6zł z tym ze trzeba miec recepte od rodzinnego - mi daje bez problemu.
Sa słabiutkie, ale najlepiej soebie wyprobowac kilka razy przed egzaminem i przyzwyczaic oragnizm!!

Bellergot słabiutki??? To musisz mieć mocną głowę Gdyby był słabiutki to nie byłby na receptę ;P Zawiera 3 bardzo silnie działające składniki, w tym 2 roślinne (tak, roślinne też mogą bardzo silnie działać, można nawet po nich "zejść"). Zawarta w nim atropina pogarsza widzenie, a pozostałe dwa składniki upośledzają sprawność psychofizyczną, powodują senność i problemy z koncentracją. Lek ma wiele działań ubocznych, może też wywoływać uzależnienie. To jest naprawdę silny preparat i wcale lekarze tak chętnie go nie wypisują. Jestem w mega szoku że zdawałaś egzamin na prawo jazdy będąc na Bellergocie i że tak łagodnie na Ciebie podziałał Hardcorowa laska z Ciebie ;P
Ale generalnie absolutnie NIE WOLNO prowadzić samochodu po tych tabletkach. Stanowi się wtedy przecież zagrożenie nie tylko dla siebie ale także dla innych osób.
Po ziołowych (typu melisa, chmiel, waleriana, rumianek, passiflora, lawenda itd. itp.) można (po wcześniejszym sprawdzeniu jak to działa), ale po lekach typu Bellergot czy innych nie wolno i nie róbcie tego, nawet jeśli Wam się wydaje że jest słabiutki. Naprawdę może to się źle skończyć, to tak jakbyś wsiadła za kółko po alkoholu - możesz nie czuć się podpita, ale ten alkohol działa i robi swoje, tak samo jak wszystkie leki uspokajające na receptę...

Edytowane przez Sif
Czas edycji: 2009-04-29 o 12:32
Sif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując