Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-16, 06:27   #1459
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Czy możesz polecić na szybko jakiś filtr? Najchętniej, żeby to było w formie kremu nawilżającego jednocześnie pod makijaż - nie wiem czy coś takiego jest, takie skuteczne 2w1?
Poczytam też ten wątek, ale może akurat masz pod ręką jakieś rozwiązanie


Aha i jeszcze: czy posmarowanie się kremem z filtrem rano nie wymaga smarowania po 8 godzinach - to co nałożę przed 8 rano chroni mnie po 16stej?
Sporo filtrów sprawuje się jak krem nawilżający i jest wystarczająca jako baza pod makijaż (często mają w składzie substancje nawilżające i antyrodnikowe). Jedyny problem mogą sprawiać tylko filtry matujące oraz z alkoholem wysoko w składzie. Dobrze jest sprawdzić czy w czołówce jest np. gliceryna. Jeżeli krem nie wstarcza jako nawilżacz, można dawać coś lekkiego pod. Ja np. mam teraz taki problem z Antheliosem - ale wystarczy, że co kilka dni dodatkowo dam pod niego jakiś miks Humektanu z żelem HA i wit. C i jest ok.
Krem, który ma nam wystarczyć jako całodniowa ochrona powinien mieć jak największy faktor i koniecznie chociaż jeden stabilny filtr UVA - klik. W ciągu dnia staramy się oczywiście nie dotykać twarzy i tym sposobem nie ścierać filtra. Wiadomo, że popołudniu chroni już trochę mniej niż rano, ale zawsze to jakaś ochrona.
Iwostiny to dobre filtry - nawilżają, odżywiają, dają stabilną ochronę. Tego naczynkowego nie próbowałam, ale świetna i niedroga jest emulsja 50spf - ma lekką konsystencję mleczka.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora