Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dobre nawyki żywieniowe
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-28, 18:52   #27
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Dobre nawyki żywieniowe

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
2. Mleko krowie w ogóle wyrzucić (także jego przetwory, ale maślanka trochę lepsza, tak samo kefir), a przestawić się na sojowe można, ale domowe, a nie sklepowe, w którym jest masę dodatków. Migdałowe jest łatwo zrobić. Ja krowiego nie jem, bo brak w nim enzymów, które pomagają je trawić (w tym sklepowym oczywiście, nie mówię o tym prosto od krowy) i robi syf w jelitach.
soja jako taka zdrowa nie jest i miesza w hormonach, zrobienie mleka w domu tego nie zmieni a z krowim to chyba Ci się coś pomyliło? że to niby mleko miałoby mieć enzymy do jego trawienia?


Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
8. Unikanie smażonego żarcia. Dla mnie dużo ryb to zdrowa dieta, poza tym je uwielbiam. Chude mięso też bardzo lubię, ale unikam smażonego.
nie ma nic złego w smażeniu, pod warunkiem, że na odpowiednim tłuszczu tak samo nie ma nic złego w tłustym mięsie

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
Chyba nic więcej bym nie dodała. Ja w sumie unikam też pieczywa, ale wiem, że wiele osób by się bez niego nie obeszło i ja też czasem zjem, ale jak już to razowe i ze sprawdzonym składem. Poza tym ja nie jadam masła/margaryny, jeśli już jem kanapkę to prosto na chleb kładę to co mam na niego włożyć.
margaryna to syf, ale masło jest jak najbardziej zdrowe w przeciwieństwie do chleba

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
Co do chipsów to nigdy, już wolę sobie pozwolić na wafelka, czy czekoladę, sam syf i żadnej wartości odżywczej, chociaż spróbowałam raz takich co Sonko teraz wprowadziło, są chyba ryżowe i kukurydziane i mają jakieś minerały i dużo mniej syfu, więc jeśli musisz... I tutaj, bo nawet podobna chemia odradzam kostek rosołowych i innych takich, a zastępować ich nie trzeba, po prostu się normalnych przypraw używa.
obawiam się, że wafelki mogą mieć dużo gorszy skład od chipsów a już w ogóle nie rozumiem, dlaczego niby kukurydziane czy ryżowe miałyby byc lepsze od ziemniaczanych bo chemia zapewne podobnie syfiasta, a kukurydza czy ryż nie są zdrowsze od ziemniaków
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując