Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-02-17, 06:28   #1927
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam,

Mario - balsam Copaiba pojawił się na dobry początek nowej kategorii "Olejki eteryczne". Mam w planach znaczne rozszerzenie asortymentu. Za ok. 2 tygodnie pojawi się kolejny nowy produkt - absolut waniliowy.

nAtaL!a - produkty można odebrać osobiście, ale po wcześniejszym złożeniu zamówienia przez internet. Data i szczegóły do ustalenia. Odpowiedziałam na Twojego maila w tej sprawie, ale niestety mail wrócił do mnie z powrotem. Tak się niestety często dzieje z kontami na wp i o2.

sajszi - brawo za wyszperanie .
Gotowe zestawy w Mazidłach, o co od dawna prosi mnie wiele osób, zbliżają się wielkimi krokami. Na początek na pewno bedzie serum z telocapilem i być moze jeszcze kilka innych mazideł.

schaetzchen - zważenie się sylimaryny moze wynikać ze zbyt małej ilości spirytusu przy zwiększeniu stężenia do 2%. Proponuję ilość spirytu zwiekszyć do 5%.
Jakiego uzyłaś hydrolatu?

utrapienie - dziękuję za relację z mazidłowego eksperymentowania. Ciszę się, że modyfikacja przypadla ci do gustu.
Jeśli wyczuwasz, że się coś nie rozpuściło, to stawiam na karagenian.
Następnym razem mozesz go potraktować bardzo gorącą kąpielą wodną.

kizia mizia - ekstensyna niestety jest niedostępna i wkrótce zostanie usunieta. Usuniete zostaną także przepisy, w których występuje.
Jeśli myslisz o serach do włosów, to jej zamiennikiem jest keratyna.

psycha - mozesz bez obaw hydrolat różany zastąpić hydrolatem neroli.
Mozesz również do swoich serów dodać gumy ksantanowej, która powinna być dodawana do fazy wodnej. Zeby nie było grudek najlepiej zlewke z hydrolatem i gumą wstawić na chwilę do ciepłej kąpieli wodnej, tak jak w tym przepisie:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=233&Itemid=2
Guma ksantanowa to uniwersalny składnik, który można dodawać do wielu przepisów. Nie należy jej jedynie łączyć z lipoderminą.

Lidia Kobyłka
limaria jest offline Zgłoś do moderatora