Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-14, 12:11   #21
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez minou Pokaż wiadomość
Na pewno szampony delikatne bez sls i silikonów (bo silikony tylko maskują problem - nie jestem zupełnym wrogiem silikonów, jednak tutaj bym ich unikała)
To jest bardzo szkodliwa opinia. Silikony to emolienty, to tak jakby powiedzieć "unikaj emolientowych odżywek, to Ci tylko wygładzi włosy i zamaskuje problem". Maskowanie uszkodzeń to tylko jedna z funkcji, jaką silikony pełnią w kosmetykach.


Cytat:
Napisane przez minou Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o maski to raczej odpadają te drogeryjne, bardzo dobry i polecany jest olej kokosowy. Wiele dziewczyn chwaliło sobie olejek Sesa, u mnie się nie sprawdził, ale możliwe że byłam wyjątkiem.
Olej raczej mało komu zastąpi odżywkę czy maskę. Niektórym nie da żadnych efektów, a kokos, jak już napisano, często nie nadaje się do zniszczonych włosów.
W drogerii można znaleźć wiele porządnych kosmetyków, choćby Elseve Total Repair, NaturVital aloesową, Alterrę granat i aloes, w Hebe są maski Sleek, Kallos, L'oreal.


Cytat:
Napisane przez minou Pokaż wiadomość
Najważniejsza w odbudowie włosów jest dieta - pij pokrzywę, jedz razowe pieczywo, otręby, kasze, płatki owsiane.
Ja bym powiedziała, że najmniej ważną. Oczywiście jak ktoś będzie jechał na frytkach i zupkach chińskich, to może się to w końcu odbić na kondycji włosów, ale zdrowa dieta wcale nie odbuduje włosa z tej prostej przyczyny, że jej składniki do niego nie docierają, nie odżywiają go.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując