Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Scent Bar II
Wątek: Scent Bar II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-28, 19:51   #4237
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Scent Bar II

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Zwierzęta nie są i nie będą traktowane jak ludzie, co widać choćby po podejściu do ich śmierci. Fakt, często człowiek zarywa noce, wydaje fortuny na leki i leczenie (sama to przerabiałam i to ze szczurami); ale kiedy zwierzę cierpi nieodwracalnie i nieuleczalnie - usypia się biedaka. Z ludźmi tak nie jest. I pewnie nigdy w Pl nie będzie.
A szkoda. Na praktyce widziałam dość bólu i cierpienia. Widziałam też jak cierpiał mój dziadek, gdy rak zeżarł mu niemal wszystko co miał w środku do zeżarcia.
Pewnie wyjdzie na to, że jestem psychiczna, ale szybciej podałabym odpowiedni lek cierpiącemu człowiekowi niż zwierzęciu. Człowiek zwykle mocno artykułuje, że cierpi, zwierzę tylko patrzy i nigdy nie wiesz czy jest jakaś szansa, z człowiekiem to jest zwykle jasno określone.

A usypianie zwierzaka wcale nie jest takie proste. Gdy moja świnka morska umierała na białaczkę nie umiałam jej uśpić, chociaż była już tylko własnym cieniem. Wpadłam w histerię i wyszłam z gabinetu. Rzecz załatwił mój mąż.

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
kropeczko - wiem. Niestety ten przypadek był inny - zbyt gwałtowny i nasilony by można było zaryzykować. Pisze niestety - bo ja naprawdę bardzo żałuję, że musieliśmy psa oddać. Jego pojawienie się u Nas nie było przypadkiem. Mimo iz nie my go kupiliśmy - to my podejmowalismy decyzję. Ja i reszta rodziny bardzo chcieliśmy go mieć u siebie - zwłaszcza Kuba - bo to miał być jego pies.
Co więcej - Kuba miał kontakt z psami - wielu naszychznajmoych ma psy i nie reagował wcześniej. Może kontakt był zbyt krótki, mało intensywny ? Nie wiem. Grunt, zę byliśmy przekonani,z e nic takiego się nie zdarzy - inaczej wogóle nie podejmowalibyśmy takiej próby.
Ja też Cię wcale do odpowiedzi nie wywołuję.
Kupiłaś psa z hodowli, zakładam więc, że rzecz planowałaś i wiedziałaś co robisz.

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
nikogo nie osadzam, staram się rozumieć, ale musze tez siebie bronić. Czuję się winna -ale to wynika z tego,z ę nigdy nikogo nie chciałam i nie chcę krzywdzić
To też nie było do Ciebie. Tylko do osób krytykujących jakieś tam zachowania ludzi ślepo kochających zwierzęta. Obie strony robią to samo i ten stan rzeczy komentowałam.

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
ja myśle, ze Sabbath chodziło o coś innego - o to że niektórzy trakrtują zwierzęta jak by One były ludźmi, dziećmi .....
Czyli jak?
Sabbath jako przykład podała noszenie w torebce.

Cytat:
Napisane przez Favkes Pokaż wiadomość
to masz fajną teściową ... w mordeczkę
A kij jej w oko. Już któryś rok nie kontaktuje się ze swoim dzieckiem i niech tak zostanie. My jesteśmy za.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora