Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - OCM - Metoda czyszczenia olejem
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-06, 14:36   #2316
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość

Nigdzie nie znalazłam spisu w jakich przypadkach ocm jest niewskazane.
Nie używałabym metody w przypadku nasilonego trądziku i przewlekłych chorób skórnych o ostrym przebiegu. (ale w takich wypadkach nie szuka się ratunku na własną rękę, tylko idzie do specjalisty. Przedstawiciela medycyny konwencjonalnej/niekonwencjonalej - wszystko jedno - kogoś kompetentnego)
Byłabym ostrożna w przypadku problemu z naczynkami.

Jak każda naturalna metoda - ocm polega na tym, że najpierw organizm detoksykujemy, oczyszczamy ze złogów - wtedy staje się silniejszy i jest w stanie sam bronić się przed szkodliwymi substancjami (oczywiście jak znów przesadzimy z dostarczaniem do organizmu toksyn to przygoda się powtórzy).
Dlatego na początku oczyszczania następuje tzw. kryzys ozdrowieńczy - w przypadku cery - wysyp pryszczy.
Nie ma metody uniwersalnej dla każdego typu cery, więc na podstawie obserwacji powinno się dobierać do skóry mieszanki dla nas odpowiednie i tak samo na podstawie obserwacji stwierdzić czy metoda służy naszej cerze czy nie. Na rozwój trądziku ma wpływ nie tylko oczyszczanie i kondycja skóry. Problem jest złożony i często diagnoza pojawia się po latach badań i obserwacji.

No ja mam i naczyńka i skórę atopową i trądzik(z powodu ciąży) Byłam u dermatologa i to już nie pierwszy raz... ale nie specjalnie dawali radę... Ja wiedziałam, że moje zmiany skórne są z powodu alergii a oni to jakieś cuda mi wymyślali i w rezultacie po zastosowaniu ich kuracji skóra była w jeszcze gorszym stanie... Teraz byłam u lepszej pani dermatolog i dała mi dobrą maść no i zdiagnozowała, że mam atopowe zapalenie skóry... więc z tym sobie radzę w miarę. Gorzej z trądzikiem bo na to ona powiedziała, że nic mi nie zapisze ponieważ po pierwsze mi przejdzie po ciąży a po drugie wszystkie maści na trądzik są na antybiotykach, które mogą zaszkodzić dziecku...
Więc tak się staram chociaż jakoś ten mój trądzik w ryzach trzymać, żeby potem nie wyglądać... zbyt źle
A przez pryszcze to mam teraz jeszcze więcej pękniętych naczynek ponieważ skóra jest w koszmarnym stanie...;/
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując