Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-04-11, 19:38   #207
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez anusiazg Pokaż wiadomość
Hej bardzo proszę o pomoc Nie umiałam odpowiedzieć na niektóre pytania, ale dodaję kilka moich zdjęć i może łatwiej będzie określić

1. Jak się opalasz - dość szybko, na złoto-brązowo raczej

2. Kolor oczy - niebieski z brązowymi plamkami, co daje wrażenie czasem zielonych, oprawa brwi zdecydowana (robię hennę)

3. piegi - występują na nosie, ale trudno mi określić kolor.. na 2 zdjęciu widać

4. cera - niestety nie wiem. oliwkowa?

5. naturalny kolor - ciemny blond/jasny brąz taki mysi. obecnie mam czarny, ale planuję zmianę na brąz. Tylko nbeiw iem czy pasuje mi ciepły czy zimny.

6. kolor ust - dość jasny, różowy

7. w jakich kolorach czuję się dobrze, a które źle podrkeślają Twoją urodę? - dobrze się czuję w bieli, niebieskim, czerwonym i czarnym. A źle w fioletowym

8. czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - tak, wydaje mi się, że tak

9. czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste - nie wiem nie noszę takich kolorów

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - też nie wiem.

11. czy pasują ci kolory ciepłe czy zimne, może jedne i drugie ? wydaje mi się, że jedne i drugie

12. czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - wydaje mi sie, że tak, chodzę czasem w bluzkach w biało-czarne paski.
Potrzebujesz testu z przymierzaniem kolorów.
Farbowanie i henna się nie liczy, liczy się naturalny kolor wszystkiego - nieopalonej skóry, brwi, włosów.

Tak na oko to wyglądasz raczej na zgaszoną porę roku - lato lub jesień, ale mogę się mylić. Ale wydaje się, że czarne włosy i mocny eyeliner przytłaczają twoją urodę.

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Ponoć mozna tu liczyć na pomoc w ocenie typu urody
Nie wiem czy mój typ urody jest ciepły czy zimny. Moje blond włosy przefarbowałam na brąz i jedni znajomi twierdza, ze dobrze by mi było w ciepłym odcieniu, a inni, że tylko w zimnym.
Dlatego licze na waszą pomoc


1. Jak się opalasz - najpierw skóra jest zaczerwieniona, potem brązowieje, ale nie za mocno.


2. Kolor oczu
- oczy mam zielono-brązowe. Obwódka ciemna, potem jest zielony, a blizej samej źrenicy jasny brąz. na tęczówce tej zielonej mam gdzieniegdzie brązowe kropki.

3. Piegi - brak. Ale mam dużo brązowych pieprzyków na całym ciele. Niektóre nawet musiałam dac wyciąć u dermatologa.


4. Cera -
Jasna, raczej róż (chyba że jestem opalona, to różu nie ma) Rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - blond, średni, popielaty. Na słońcu rozjaśnia się dość szybko. Ale nigdy na złoto.

6. Kolor ust jasne, różowe.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - uwielbiam granat, intensywny róż/purpurę, biel i brąz. Okropnie mi w czerni, czerwieni, żółtym i pomarańczowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czysta biel tak, nawet bardzo. Czerń absolutnie nie, chyba że w postaci czarnego sweterka na białej koszulce. Bardzo dobrze mi w graficie i ciemnym brązie.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Żadne jaskrawe. Choć własciwie mam jedna jasnozieloną jaskrawą koszulkę i jest mi w niej dobrze.
Intensywne raczej tak. Dobrze się czuję w intensywnym bordo lub purpurze.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Hm, nie wiem, nosiłam kiedyś oliwkowe i było mi ładnie. Ale inne to nie wiem.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? bardzo dobrze mi w srebrnym. Raczej kolory zimne, czyli granat, niebieski, grafit. Pasuje mi tez jasny pastelowy różowy ale z ciemnymi dodatkami.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- nie mogę. Żadnych kratek, pasków, kropek, kwiatków. Tylko jednostajne kolory.
Może jasne lato? Jaką masz oprawę oczu?
Najlepiej zrób przymiarkę kolorów i pooglądaj palety poszczególnych typów. BTW czysta biel wcale nie jest najlepszym kolorem dla lata, chociaż wiele lat po nią sięga. O wiele lepsza jest biel lekko złamana, o chłodnym odcieniu. I tak na oko daje efekt bieli, przynajmniej na lecie.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez katusek Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - chyba ciężko i na różowo, od lat unikam słońca i smaruje się spf 50

2. Kolor oczu - dość ciemnyniebieski, brwi mocne i ciemne, rzęsy raczej w srednim brązie


3. Piegi - nieliczne, szaro-brązowe


4. Cera - bardzo jasny, wpadający w róż, rumienie się na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, zimny brąz był, zaczęłam siwieć jeszcze w liceum teraz z 20% siwych mam


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) ani jasny, ani ciemny, średni róż, przybrudzony


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? kobalt, niezbyt ciemna śliwka, czerń, niektóre róże

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? pasują czyste, chociaż nie chodzę w bieli bez pomalowanych rzęs bo wtedy wyglądam gorzej, wszelkie ecru i jaśniutki szary niezbyt. Ciemny brąz bez dramatu, ale pasować to on mi raczej nie pasuje...


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

"w miare". bardzo jaskrawe średnio, bardzo stłumione nie pasują.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? bardzo zgaszone nie pasują.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
wydaje mi się że tylko chłodne. na pewno złoto kompletnie nie pasuje. ogólnie mam wrażenie że i w makijażu, i w biżuterii, i w stroju ciepło nie pasuje.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? szczerze mówiąc nie wiem.zawsze ubieram się raczej jednolicie, nie lubię wzorów i dużych kontrastów.
Opis mocno pasuje do typu chłodnej zimy. Pooglądaj palety i przymierz kolory na żywo.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora