Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-05, 22:31   #4584
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Jak poszukalam na doz ulotek acne derm, Hascoderm i skinoren. Wszedzie pisalo o tym ze nie zaleca sie stosowania w ciazy.
Ogolnie pierwsze slysze o tym zeby ten kwas byl polecany dla kobiet w ciazy. Slyszalam rozne teorie na temat kwasow w ciazy; ze kompletnie nie, ze tylko migdalowy, ze tylko laktobionowy, ze stezenia do 15%.

Nissiax w swoim filmiku mowila ze bezpieczne stezenie to 10-15% (oczywiscie nie wszystkie kwasy i zalezy tez jaki kwas). Nie wiem jakie stezenia ma AD i hascoderm, ale skinoren ma stezenie 20%.
Na DOZie chyba "przepisują" ulotki po swojemu, bo ich wersja opisu leków czasami różni się od tych papierowych (już kilka razy się z tym spotkałam). Jeśli chodzi o AD to poza DOZem znalazłam co najmniej 2 wersje ulotki, mniej lub bardziej restrykcyjne, wrzuciłam tą, żeby pokazać, że jednak dopuszcza się jego użycie w czasie ciąży i nie jest on bezwzględnie zakazany jak chociażby BHA (nie mam czasu szperać po publikacjach naukowych, a nie chcę odwoływać się do zwykłych stron www czy blogów, bo tu często AzA opisany jest jako bezpieczny).

Co by jednak nie pisali na ulotkach, ciąża i karmienie to szczególny stan dla kobiety/organizmu i nie nam tutaj spierać się czy jakiś kwas lub jego konkretne stężenie (chociaż stężenie stężeniu nierówne i nie porównywałabym 20% AD do 20% stężenia kwasu glikolowego czy salicylowego) może być wtedy bezpiecznie użyte, to decyzja wyłącznie lekarza prowadzącego
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora