Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-03-03, 19:40   #2417
Tequila _ Sunrise
Raczkowanie
 
Avatar Tequila _ Sunrise
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 389
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Normalnie już klikam... całe życie na to czekałam


Tequila,
To zależy od nasycenia tych kolorów i ich odcieni. W zasadzie każdy kolor występuje w kazdej palecie 12 typów, bo każdy kolor ma różne stopnie nasycenia barwy (zgaszone aż do intensywnego) oraz temperaturę (im więcej żółtego/różowego tonu tym cieplejszy, im więcej niebieskiego.. tym chłodniejszy). Z tego co piszesz nie ma wątpliwości, że graja Ci ciepłe kolory zatem można zawęzić typy do wiosny i do jesieni. Do tego, jeśli chłodne kolory Ci nie służą (a wnioskując po makijażu w jakim się widzisz - możliwe, że cięzko by go było znieśc nawet typom "mieszanym" czyli ciepłym z domieszką chłodu) możemy nawet mówić, że jesteś w 100% ciepła czyli: ciepła wiosna lub ciepła jesień. Ciepła jesień jest dość mocno zgaszona, do tego kolory w niej są "brudniejsze".
Jestem ciekawa jaki brzoskiwiowy masz na myśli i jaki róż.
Jednakże to jedna ze ścieżek myślenia, bo zdecydowanie nie powinno się odrzucać innych wiosen i jesieni
Pierwsze co moim zdaniem powinnaś zrobić to porównać kolory o różnym stopniu nasyceniu, bardzo szybko wyłapiesz czy bardziej Ci pasują zgaszone czy nasycone. Ja np. lepiej wyglądam w nasyconym kolorze nie z mojej palety niż w zgaszonym z mojej (jestem typem czystym), to powinno być dosyć łatwo zidentyfikować.
Czystą wiosnę można odrzucić jeśli te kolory które Ci pasują nie są czyste i bardzo intensywne i do tego nie pasuje Ci czarny.

Może to Ci pomoże:
http://ubierajsieklasycznie.pl/jaki-...ien-brazowego/
na tym blogu jest seria postów o różnych odcieniach każdego koloru dla danego typu (wg mnie bardzo fajnie napisana) jedyny haczyk jest taki, że nazewnictwo typów jest poplątane w stosunku do tego, którym my się tu posługujemy więc jak coś to pytaj
Dzięki wielkie. Mówiąc o brzoskwini i różu mam na myśli czysty dość intensywny ale nie za ostry kolor w tonacji cieplej. Jestem prawie pewna ze najbliżej mi do ciepłej wiosny..

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Czysta wiosna jest zbyt "ostra" a jasna wiosna zbyt rozmyta i jasna.. ciepła wydaje sie najlepsza dla mnie, kolory ciepłe i w miare żywe..
__________________
Razem: 5.12.2010
Zareczyny: 26.09.2014
Nasz wielki dzien: 14.05.2016
Tequila _ Sunrise jest offline Zgłoś do moderatora