Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-04-05, 16:28   #26
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: Cera naczynkowa a ochrona przeciwsłoneczna

Cytat:
Napisane przez Szczęściara
Poczytałam trochę o tych filtrach i się załamałam! Myślałam, że moim jedynym problemem będzie dobór odpowiedniego filtra, a tu się okazuje, że będę się świeciła jak wysmarowana olejem, co może zmatowi odpowiedni puder ale po kilku godzinach błyszczenie powróci!!!!! Powiem tak-zależy mi na ochronie przed słońcem zwłaszcza, że mam cerę naczynkową, ale nie wyobrażam sobie abym mogła nie używać podkładu i pudru. Z tego co wyczytałam tylko do filtrów Avene można stosować bez obaw podkład i puder, a do filtrów innych firm należy używać specjalnego podkładu i pudru, które nie zawierają składników, które niwelują działanie filtrów. Wychodzi na to, że albo zostają mi do wyboru filtry Avene, które podobno są bardzo tłuste i nie nadają się do cery tłustej i mieszanej ( ja mam mieszaną), albo czeka mnie wymiana podkładu Maybelline i pudru sypkiego Bourjoisa na odpowiednie czyli nadające się na filtry!!! Jak dla mnie to za dużo! Mocno się zastanowię nad kupnem filtru-oczywiście na plaże zawsze stosuję, ale do użytku miastowego nie wiem.
Szczesciaro, wierz mi, ze zycie z filtrami wcale nie oznacza swiecacej sie mazi na buzi Ja na przyklad za rada obecnych w tym watku Truposzek ( ) ostatnio uzywam filtrow biodermy i jestem nimi zachwycona
Jesli finanse nie pozwalaja Ci wymienic pudru i podkladu aby je dostosowac do uzywanego filtra, to odczekaj spokojnie, zuzyj to, co masz,a nastepnym razem kupisz juz te "kompatybilne" Ja dokladnie tak zrobilam,zreszta pokonsultacji z dermatolozka,ktoa uswiadomila mi,ze uzywanie filtrow,ktore nieco sie "gryza" ze skladem pudrow jest i tak lepsze niz nieuzywanie filtrow wcale.
Mika i talk w przypadku filtrow z parsolem obnizaja ich skutecznosc - co nie znaczy, ze calkowicie ja wylaczaja - a lepsza na poczatek taka ochrona niz zadna. Co do uzycia podkladu - wierzmi, ze to,c do tej pory bylo niemozliwe - czyli wychodzenie z domu bez podkladu po pielegnacji kilkuletniej filtrami okazuje sie coraz bardziej realne. Jesli zalezy Ci na jakims kolorku - zerknij moze na filtry barwiace? Co do dozwolonego makijazu stosowanego przez Wizazanki lacznie z filtrami zerknij na watki proponowane Ci przez erato.
Do filtrow zadna z nas Cie nie zmusi. Zastanow sie jednak, czy warto Ci z nich rezygnowac? Chyba nikt nie chce zalowac po latach zlych wyborow co do wlasnej skory...pozdrawiam serdecznie
knotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując