Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co Wy na to? -pielegnacja cery
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-25, 22:49   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Co Wy na to? -pielegnacja cery

Wspominałam już o tym, iż bardzo niedobrze jest aplikować sobie coś na własną rękę, zwłaszcza jesli tym czymś są retinoidy...

Po pierwsze - retinoidy stosujemy tylko na noc. W dzień musi być porządna ochrona przeciwsłoneczna - nie jest to jakiś wymysł, bo retinoidy uwrażliwiają na słońce. Filtr zawarty w podkłach jest najczęściej niewystarczający, bo nie chroni przez pełnym spektrum promieni - a zresztą, rozprowadzasz podkład z reguły raczej cieńszą warstwą a zatem dziel współczynnik ochrony na pół. Justy i Basia pisały dużo o tym, podkreślają to również inne autorytety, choćby dr Noszczyk.
Nie wolno jednocześnie stosować nadtlenku benzoilu oraz retinoidu, zwajemnie niwelują swe działanie. Mozesz retinoid na noc, a nadtlenek benzoilu na dzień, ale wątpliwe czy skóra to wytrzyma...
Differin był do niedawna najbardziej polecanym środkiem, nowym (teraz chyba Zorac powoli go wypiera) - mi też go zalecono - skóra miała go tolerować lepiej niż Izotrex. Ale wszystko to indywidualna kwestia i Izotrexin moja skóra tolerowała lepiej.
Co do ochrony przed ciążą w przypadku retinoidu aplikowanego na skórę, zdania są podzielone. W większości lekarze twierdzą że nie ma tu takiego ryzyka, jak w postaci doustnego Roaccutanu - gdzie ochrona antykoncepcyjna jest warunkiem podjęcia leczenia.

Jeśli problemem są tylko zaskórniki, to radzę się jeszcze raz zastanowić nad taką terapią! Retinoidy to już dość silna bateria leków, nie można ich aplikować ot tak siup! Młoda skąd masz pewność że to akurat będzie dla Ciebie dobre, że nie przyneisie Ci więcej szkody niż pożytku? Jesli nie masz ropnych syfków, to po co Ci antybiotyk? Moze lepsze byłyby dla Ciebie kremy z kwasami, albo złuszczanie w gabinecie? Tego nie wie nikt, bo zadna z nas nie moze zobaczyć twej cery. Nikt Ci nic nie może poradzić na odległość. Nie chcę nikogo zrażać do jakiejkolwiek terapii czy to antybiotykami czy innymi lekami ale nie można sobie tego ordynować samemu Mozna sobie zrobić więcej krzywdy niż pożytku. Zwłaszcza że przy retinoidach wskazana jest większa ochrona przed słońcem, musiałabyś stosować cięższe kremy z filtrem, a przecież nie lubisz się świecić...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując