Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jaki makijaż do sukienki/stroju? Wątek zbiorczy. Tu zadaj swoje pytanie.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-08-16, 19:35   #1319
Ciemnooka_
Raczkowanie
 
Avatar Ciemnooka_
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 405
Dot.: Jaki makijaż oczu dla zielonookiej blondynki do niebieskiej sukienki na wesele?

Wybrałaś bardzo dobrze kolor sukienki do swojej urody. Masz ładną cerę i oczy, jedyne co to spróbowałabym zagęścić brwi i troszeczkę skorygować ich łuk.

Myślę, że jeśli lubisz mieć mocno podkreślone oczy to nie musisz z tego całkiem rezygnować a jedynie dodać im trochę koloru. Wesele to impreza na którą pasuje makijaż wieczorowy ale trzeba pamiętać, że wcześniej, zwykle popołudniu jest ślub więc makijaż nie powinien być zbyt drapieżny.

Masz bardzo jasne, fajnie ścięte włosy, zielone oczy a sukienka jest błyszcząca i w kolorze kobaltu/błękitu paryskiego dlatego mam dla Ciebie dwie propozycje:

1. Wewnętrzny kącik i cała ruchoma powieka podkreślona jasnym fioletem - w kolorze lila, zewnętrzny kącik i załamanie powieki (tak do połowy oka) delikatnie podkreślone ciemniejszym bardziej nasyconym odcieniem fioletu. Na koniec, dodatkowo sam zewnętrzny kącik podkreśliłabym cieniem zbliżonym do koloru sukienki - mieszając go z nałożonym wcześniej fioletem żeby kolory łagodnie przechodziły. Dolną linię rzęs możesz podkreślić od wewnętrznej strony użytym wcześniej cieniem fioletowym od zewnętrznej niebieskim. Na dole do połowy oka zrobiłabym kreskę czarną kredką, na górze kreskę czarną kredką bądź czarnym matowym cieniem za pomocą cienkiego pędzelka - druga opcja byłaby lepsza bo nadałaby całości miękkości. Eyeliner odradzam. Rzęsy oczywiście wytuszować czarnym tuszem. Policzki podkreśliłabym delikatnym różem (nie bronzerem) to nada całości świeżości i lekkości. Usta jasne.

Do tego makijażu użyłabym niezbyt błyszczących cieni bo sukienka już jest wystarczająco błyszcząca wg mnie lila i niebieski powinien być matowy, fiolet może być delikatnie metaliczny/perłowy. Jeśli chodzi o cienie to do tego makijażu mogę Ci polecić następujące:
lila - Avon, Poczwórne cienie do powiek, Purple Haze i to byłby kolor 2 w kolejności (ten w prawym górnym rogu); ja mam starszą wersję tej palety o nazwie Vintage Violet - jeżeli być może tę posiadasz to jest to również kolor 2 w kolejności,
fiolet - My Secret, Pearl Touch, nr 107,
niebieski - Rimmel Colour Rush nr 021 alluring.

Taki makijaż będzie efektowny a jednocześnie nie będzie przesadzony - przy tym kolorze i fakturze sukienki zbyt mocny makijaż może dać teatralny efekt. Te kolory bardzo ładnie podkreślą kolor twoich oczu.

2. Druga propozycja to makijaż składający się z dwóch kolorów: starego złota i niebieskiego. Na całą ruchomą powiekę i wewnętrzny kącik na górze i na dole nałóż cień w kolorze starego złota. Zewnętrzny kącik, dolną linię rzęs i załamanie górnej powieki pomaluj niebieskim cieniem. Na dolnej linii rzęs czarna kreska do połowy oka, nad górną linią rzęs także. Rzęsy wytuszuj czarną maskarą. Buzię wykonturuj bronzerem ale delikatnie (boki czoła, żuchwa i policzki) a następnie nałóż delikatny róż na szczyty kości policzkowych. Usta pomaluj jasną szminką/ błyszczykiem.

Stare złoto myślę, że może być metaliczne/perłowe, niebieski cień matowy.

Kolory cieni:
stare złoto - Rimmel, Colour Rush nr 102 backstage.
niebieski - Rimmel Colour Rush nr 021 alluring.

Ten makijaż będzie bardzo elegancki i również będzie Ci pięknie pasował i do sukienki i do urody, podkreśli kolor Twoich oczu.

Pamiętaj o podkreśleniu brwi brązowym cieniem bądź kredką.

Oczywiście nie każę Ci kupować tych cieni podałam je żebyś mogła zorientować się o jakie kolory dokładnie mi chodzi.

Powodzenia i udanej zabawy!
__________________


Kobiety mają wiele wad, mężczyźni tylko dwie - wszystko co robią i mówią, robią i mówią źle...

Ciemnooka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując