Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-05-10, 22:23   #4173
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Czyli przykładowo jeśli miałabym krem do twarzy to kiedy nakładać olej np. z orzecha włoskiego lub wiesiołka, żeby wzmocnić efekt nawilżenia i złagodzenia? Przed kremem, po kremie? Na noc odpada bo zazwyczaj stosuję maści dermatologiczne na trądzik i kremy nawilżające stosuję na dzień. Czasem tylko robię nocną przerwę skórze i wtedy daję też coś nawilżającego.

Plus do tego dodałabym jakiś olejek oczyszczający makijaż na noc. Z rana zazwyczaj przemywam twarz Physiogelem, lub mogłabym ewentualnie zamienić to na jakiś delikatny tonik.

Co do kremów to chciałam jeszcze dodac, ze przeglądnęłam KWC w dziale pielęgnacja specjalna- skóra nadwrażliwa - nawilżanie i regeneracja i zwróciłam uwagę również na takie kremy :
Blau Farma, Zinalfat, Krem kojąco - regenerującyNepentes, Emolium, Krem barierowy
Iwostin, Lipidia, Krem lipidowy do skóry wrażliwej, alergicznej i suchej
Avene, Cicalfate (Krem regenerujący do skóry podrażnionej)
Oceanic, AA Help Cera Atopowa, Krem nawilżający 0%
Avene, Creme pour Peaux Intolerantes (Krem do skóry nadwrażliwej)
Ziaja Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Krem na dzień / na noc
Pharmaceris A, Maxima - Sensilium (Krem - ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerwienionej)

Iwostin, Sensitia, Krem nawilżający (nowa wersja)
Są one wysoko oceniane na KWC, ale gdy spojrzałam na składy to w wielu na pierwszych miejscach były Parafina, Gliceryna i inne tego typu o ile się orientuję. Mam cerę jaką mam, kuszą mnie te kremy szczególnie ze względu na pochlebne opinie dziewczyn, ale widze tutaj, że te składy są zabójczo zapychające. W prawdzie tak naprawdę nie miałam jeszcze jakiegoś mega problemu z zapchaniem, prędzej z alergią, ale to jednak jest jakieś ryzyko. Wiem, że wiele z Was mówiło, że apteczne kremy nie są na dłuższą metę dobre, ale sama od razu też sobie nie do końca coś porządnego ukręcę, więc nadal mam dylemat.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-05-10 o 22:51
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora